Zamknij
REKLAMA

Kompletnie pijany kierowca volkswagena zatrzymany po zgłoszeniu

15:36, 29.06.2020 | E.S
Skomentuj fot. Policja
REKLAMA

Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali kierowcę VW jetty, który miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny miejscowego komisariatu.

Policjanci powiatu nakielskiego podczas codziennych służb konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy pijani wsiadają za kierownicę, stwarzając tym samym śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. O tym, że nietrzeźwy kierowca na trasie jest nieprzewidywalny i niebezpieczny wiedzą także mieszkańcy powiatu, którzy często wspierają mundurowych w ich działaniach.

Jedna z tego typu sytuacji miała miejsce wczoraj (28.06.20) w Szubinie. Około godziny 18.30 na stanowisko kierowania miejscowego komisariatu wpłynęło zgłoszenie,  że kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę VW jetty i odjechał w kierunku jednej z ulic. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i zatrzymali je do kontroli.

Za kierownicą volkswagena siedział zamroczony alkoholem 32-latek. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a alkomat wykazał w jego organizmie 3,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. 32-latek odpowie także za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Na słowa uznania zasługuje postawa osoby, która wiedząc, jak niebezpieczny jest pijany za kierownicą, doprowadziła do jego wyeliminowania z ruchu.

podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz