Zamknij
REKLAMA

Powiat sępoleński: Wzorowy obywatel ujął nietrzeźwego motorowerzystę

17:47, 29.06.2020 | E.S
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Taka sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (28.06.20) na trasie Lutowo - Lipka, w powiecie sępoleńskim - informuje asp. Małgorzata Warsińska z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Tuż przed godziną 19:00 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce wysłał natychmiast policyjny patrol. 36-letni obywatel zrelacjonował stróżom całe zajście. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 41-latek jadąc motorowerem wykonywał dziwne manewry na drodze. Jak określił to zgłaszający, jechał tzw. wężykiem. To wzbudziło w nim podejrzenia co do stanu trzeźwości motorowerzysty. Nie czekając ani chwili postanowił sam udaremnić mu dalszą jazdę. Wykonane przez policjantów badanie potwierdziło, że motorowerzysta jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. 

Dodatkowo, po wprowadzeniu jego danych do policyjnego systemu okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.  

Teraz 41-latkowi za złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wzorowemu obywatelowi należą się wielkie słowa podziękowania, ponieważ być może dzięki jego postawie udało się uratować czyjeś zdrowie, bądź życie.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

MiśMiś

0 0

Na tej trasie to norma. 10:09, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz