Zamknij
REKLAMA

2,5 kg narkotyków zabezpieczyli bydgoscy policjanci

13:16, 15.09.2020 | E.S
Skomentuj 2,5 kg narkotyków zabezpieczyli bydgoscy policjanci - fot. KMP Bydgoszcz
REKLAMA

Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu bydgoskiego, których zatrzymali wczoraj (14.09.2020) kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współudziale dzielnicowego z Białych Błot. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2,5 kilograma różnego rodzaju narkotyków.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wynikało z nich, że dwaj mieszkańcy podbydgoskich miejscowości mają związek z przestępczością narkotykową. Znając ich miejsca zamieszkania oraz auto, którym jeden z nich się przemieszcza, policjanci postanowili złożyć im wizytę. Jadąc przez Białe Błota zauważyli na drodze audi należące do jednego z podejrzewanych mężczyzn. Wspólnie z białobłockim dzielnicowym postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Na widok policjantów kierowca audi gwałtownie zahamował. W tym momencie z pojazdu szybko wysiadł pasażer i zaczął uciekać trzymając w ręku reklamówkę. Kryminalni ruszyli w pościg. 23-latek został zatrzymany tuż po tym jak odrzucił na bok reklamówkę. Została ona zabezpieczona. Okazało się, że znajdowało się w niej ponad pół kilograma amfetaminy. Drugie tyle tego samego narkotyku policjanci zabezpieczyli przy 22-letnim kierowcy auta. Miał on również przy sobie marihuanę i żółty proszek. Na tym jednak nie koniec. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. Tam ujawnili kolejne środki  odurzające. U kierowcy było to kilka gramów białego proszku, a u jego kolegi ponad kilogram marihuany, niemal 400 gramów kryształków, 40 gramów haszyszu, tabletki, ampułka z proszkiem, grzybki oraz biały proszek. 23-latek posiadał ponad 2 kilogramy różnego rodzaju zabronionych substancji.

Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone łącznie ponad 2,5 kilograma substancji to środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto w samochodzie podczas przeszukania kryminalni ujawnili racę, maczetę oraz szaliki i kominiarki. Obaj mężczyźni, będący pseudokibicami jednego z bydgoskich klubów sportowych, zostali zatrzymani. Minioną noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Dzisiaj (15.09.2020) usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Prowadzący postępowanie policjanci za pośrednictwem prokuratora będą wnioskować o zastosowanie wobec obu zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska - KMP Bydgoszcz, fot. KMP Bydgoszcz

 

 

 

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ojciecojciec

3 0

Stop handlarzom śmierci. Brawo policja. 00:06, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%