Zamknij

Pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły

17:27, 15.09.2020 | E.S
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący dzieci do szkoły. Jak się okazało 58-letni kierowca był pijany, a w autobusie znajdowało się około 20 dzieci i opiekun. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - informuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Wczoraj około godziny 07.15 w Mirosławcu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej policji, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej autobus marki Setra, przewożący dzieci do szkoły. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 58-letniego kierującego, okazało się, że jest on po alkoholu.

Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany. 58-letni mężczyzna ruszył w trasę po dzieci z Mirosławca do pobliskich wiosek, następnie przywiózł je do Mirosławca, skąd miał dalej kontynuować jazdę po kolejne dzieci z Mirosławca Górnego.

Na szczęście został zatrzymany przez patrol drogówki. Dzieci wraz z opiekunem udały się do szkoły na zajęcia, a autobus został przekazany innemu kierowcy. Na pytanie funkcjonariuszy ruchu drogowego jakiego rodzaju alkohol 58-latek spożywał? Odpowiedział, że nie pił nic, oprócz kawy. Jednak po wytrzeźwieniu, podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu i wypicia kilku piw wieczorem przed pracą.

Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres 2 lat próby, świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tys. złotych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, pokrycia kosztów sądowych, informowania sądu o przebiegu próby. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1 roku do 10 lat oraz kara grzywny.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz