Zamknij
REKLAMA

52-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

15:04, 21.09.2020 | E.S
Skomentuj fot. Policja
REKLAMA

Na trzy miesiące straciła uprawnienia do kierowania pojazdami kierująca renault, którą w Ślesinie skontrolowała nakielska „drogówka” w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mieszkanka powiatu bydgoskiego otrzymała też wysoki mandat.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas codziennych służb eliminują z ruchu piratów drogowych, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na kontrolowanych trasach.

W dalszym ciągu jednak zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy obligujące ich do przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednym z takich przypadków może być kierująca renault, którą mundurowi zatrzymali do kontroli w Ślesinie, w związku z tym, że w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 67 km/h. Policjanci zatrzymali 52-latce na okres 3 miesięcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 500 złotowym mandatem.    

Policja apeluje do kierowców, aby stosowali się do ograniczeń prędkości i przypomina, że zgodnie z art. 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy kierującemu w przypadku, gdy ten kieruje pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50km/h na obszarze zabudowanym. Decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje Starosta. 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło nad Notecią

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz