Zamknij

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 188 w pobliżu Lipki

15:23, 09.02.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 188 w pobliżu Lipki - fot. KP PSP Złotów

Jak poinformowała KP PSP w Złotowie, do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 188 Poborcze-Lipka, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 

Pojazdem podróżował tylko kierowca, który po uderzeniu, na wskutek doznanych urazów i rozbitego pojazdu, pozostawał w pojeździe, bez możliwości jego opuszczenia. 

Służby ratownicze zostały powiadomione niemal natychmiast, ponieważ w pobliżu przejeżdżał funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Złotowie, który wracał ze służby. Strażak drogą radiową powiadomił stanowisko kierowania PSP w Złotowie i niezwłocznie przystąpił wraz z kolejnymi uczestnikami ruchu drogowego do udzielania niezbędnej pomocy. 

Do zdarzenia w celu wsparcia prowadzonych już działań zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Lipki i Złotowa. Przybyłe siły zabezpieczyły teren działań, przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozpoczęto wykonywanie dojścia do osoby poszkodowanej poprzez sukcesywne usuwanie/odcinanie poszczególnych elementów karoserii nadwozia. W toku prowadzonych działań wykonano dostęp, następnie osoba poszkodowana została ewakuowana z pojazdu pod nadzorem ZRM z wykorzystaniem deski ortopedycznej i przemieszczona do karetki. 

W trakcie prowadzonych działań i czynności Policji droga wojewódzka była zablokowana.

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone