Zamknij
REKLAMA

Koronowo: Zgłosił kradzież, której nie było

12:06, 12.03.2018 | źródło: KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Koronowo: Zgłosił kradzież, której nie było - fot. policja.pl

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zawiadomił policjantów z Koronowa o kradzieży jego samochodu dostawczego. Byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że do przestępstwa nie doszło, a "pokrzywdzony" wymyślił sobie tę historię ze względu na problemy finansowe - informuje asp. szt. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

41-latek w Dzień Kobiet (08.03.2018) postanowił zawiadomić policjantów z komisariatu w Koronowie o kradzieży na jego szkodę. Mężczyzna składając zawiadomienie w tej sprawie twierdził, że z ulicy Dworcowej w Koronowie został mu skradziony samochód renault trafic o wartości 100 tysięcy złotych. Z jego relacji wynikało, że doszło do tego w dniach 7-8 marca b.r.

Działania kryminalnych z Koronowa pozwoliły nabrać podejrzeń co do tego, czy opisywane zdarzenie w ogólne miało miejsce. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy świadczył o tym, że do przestępstwa kradzieży w ogóle nie doszło.

W związku z tym w piątek (09.03.2018) policjanci przesłuchali "pokrzywdzonego" 41-latka. Mężczyzna stwierdził, że zawiadomił policję o niepopełnionym przestępstwie. Przyznał, że całą sytuację wymyślił z uwagi na problemy z płatnościami leasingowymi za auto. Teraz musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz składanie fałszywych zeznań mających posłużyć jako dowód w sprawie, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Bydgoszcz)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone