Zamknij
REKLAMA

Defibrylatory AED w Gminie Złotów

10:27, 13.03.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Defibrylatory AED w Gminie Złotów - fot. KP PSP Złotów

Decyzją radnych Gminy Złotów z budżetu 2018 roku przyznano środki na zakup nowego sprzętu medycznego dla jednostek OSP KSRG. Zakupiono trzy automatyczne defibrylatory AED LIFEPAK CR Plus, które trafiły do trzech jednostek z KSRG – OSP Blękwit, Radawnica i Święta. 

Sprzęt ten choć profesjonalny jest prosty w obsłudze i niezbędny w ratowaniu życia podczas nagłego zatrzymania krążenia. Nie zapomniano również o wyszkoleniu ratowników, którzy będą użytkować defibrylatory. Zakupiono zestaw szkoleniowy w skład, którego wchodzi: defibrylator treningowy AED; zestaw fantomów do nauki RKO (dorosły, dziecko, niemowlę), Brayden fantom do nauki RKO z czerwonym LED, fantom - głowa do intubacji przekrój Ambu Airway Management Trainer, zestaw masek krtaniowych żelowych I-GEL. Sprzęt szkoleniowy pod nadzorem Komendanta Gminnego dh Przemysława Jasiłka ma służyć nie tylko jednostkom OSP, ale również społeczeństwu gminy Złotów podczas pokazów i ćwiczeń. 

Łączny koszt inwestycji to 30 tys. zł. Oficjalne przekazanie sprzętu jednostkom OSP odbyło się 09.03.2018 podczas gminnych eliminacji OTWP w Sali sesyjnej urzędu miasta Złotów. Strażacy zapewnili, iż są wyszkoleni i gotowi do niesienia pomocy potrzebującym. Sprzęt został wprowadzony do podziału bojowego z dniem 10 marca 2018 roku.

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone