Zamknij

Powiat sępoleński: Weekend pod znakiem nagannego stanu trzeźwości kierujących

15:10, 17.07.2018 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Powiat sępoleński: Weekend pod znakiem nagannego stanu trzeźwości kierujących - fot. policja.pl

W miniony weekend sępoleńscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy na "podwójnym gazie" prowadzili swoje auta. Jeden z nich podjął próbę ucieczki - informuje asp. szt. Igor Kurczych z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę (14 lipca br.) w samo południe, w miejscowości Rogalin, gm. Sośno, patrol sępoleńskiej „drogówki”, chciał przeprowadzić kontrolę drogową samochodu, który jechał bez świateł. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania, co też kierowca wykonał. Jednak, gdy jeden z funkcjonariuszy szedł w jego kierunku ten ruszył z "piskiem opon". Wobec tego policjanci ruszyli za nim. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe, jedynie cały czas przyspieszał, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilku kilometrów ponownie zatrzymał się, wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Na nic mu się to zdało, bo chwilę później był już w rękach mundurowych. Uciekinierem okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, który był pijany. Badanie wykazało, że w organizmie miał promil alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło następnego dnia (15 lipca br.), tuż po  9:00, w miejscowości Płosków, gm. Sośno. Patrol sępoleńskiej „drogówki”, w trakcie pomiaru prędkość pojazdów, zatrzymał do kontroli peugeota, kierowanego przez 55-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila. 

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy i uniemożliwili im dalszą podróż. Teraz za swoje zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem. 

Policja Przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, również jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawieni wolności do 2 lat, a także utrata prawa jazdy.

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (2)

MieszkaniecMieszkaniec

4 0

A po Sępólnie pędzą ścigaczami nie zwarzając na żadne ograniczenia i czemu policja ich nie łapie? Bo ich nie dogoni :) ! 13:20, 18.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19771977

0 0

Oni se moga lapac tylko pijaczkow. 11:35, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone