Zamknij

Zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża

12:22, 08.08.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża - fot. KPP Złotów

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w niespełna trzy godziny po zdarzeniu zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce sklepu spożywczego w Złotowie. Wczoraj Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje KPP w Złotowie.

Zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed godziną 22:00 do sklepu spożywczego na ul. Krzywoustego w Złotowie, wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie sprawca zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy zebrali wstępne informacje i patrolowali teren pobliskiego osiedla. Policjanci kryminalni specjalizujący się w tego typu przestępstwach dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

Zaangażowanie i skrupulatna praca wszystkich policjantów oraz połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22-letniego sprawcę rozboju niespełna trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu w którym go zatrzymano.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 22-letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. "recydywy". Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone