Zamknij

To nie była zwykła kontrola pojazdu

11:28, 19.09.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
To nie była zwykła kontrola pojazdu - fot. KPP Złotów

Amfetaminę i marihuanę miał przy sobie 24-letni mieszkaniec Złotowa zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Krajence do kontroli drogowej. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili kolejne kilkadziesiąt gramów środków odurzających należących do młodego złotowianina oraz dwójki będących w mieszkaniu kolegów zatrzymanego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani, grozi im do 3 lat więzienia - informuje KPP w Złotowie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence w nocy 18 września br. patrolowali miejscowość Krajenka. Chwilę po godzinie pierwszej w nocy funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy marki Renault, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu wyraźnie był zdenerwowany, gwałtownie zwolnił i próbował znaleźć inną drogę by uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci postanowili skontrolować auto i osobę, która się nim poruszała. Podczas kontroli kierowca Renault, wbrew zasadom prawa o ruchu drogowym natychmiast wysiadł z samochodu z kompletem dokumentów chcąc odwrócić uwagę policjantów od swojego pojazdu. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i dokonali szczegółowej kontroli osobowego renault. Pod fotelem ujawnili woreczek foliowy z zawartością białego proszku oraz woreczek z zawartością suszu roślinnego, które zabezpieczono do dalszych badań. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a ujawnione narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. 

Nazajutrz funkcjonariusze dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny, gdzie zastali dwóch znajomych złotowianina. Koledzy zatrzymanego mężczyzny jak się okazało podczas prowadzonych czynności także posiadali przy sobie narkotyki, u 26-latka policjanci ujawnili substancję psychotropową w postaci amfetaminy oraz marihuanę, natomiast u drugiego 27 gramów suszu roślinnego. Badanie suszu roślinnego narkotestem wykazało jednoznacznie, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Dzięki zebranym dowodom, śledczy postawili trójce zatrzymanych zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy, środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 67 gramów narkotyków. Narkotyki zostaną przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie po wydaniu postanowienia przez sąd – zniszczone. Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia.

(źródło: KPP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone