Zamknij

Pożar w Wąsoszu

09:18, 10.10.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Pożar w Wąsoszu - fot. KP PSP Złotów

9 października 2018 r. o godzinie 12:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w obrębie zabudowań gospodarczych w miejscowości Wąsosz, gmina Złotów. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. 

Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono rozwinięty pożar obejmujący stertę ok. 460 balotów słomy, stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków magazynowo gospodarczych. Podjęto działania gaśnicze, zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu m.in. o jeden z punktów czerpania wody umiejscowiony na rzece Głomi oraz lokalną wiejską sieć hydrantową. W toku prowadzonych działań rozwój pożaru został ograniczony a tym samym zmniejszyło się zagrożenie dla przylegających zabudowań. W działaniach trwających łącznie dziewięć godzin uczestniczyło 39 strażaków z jednostek OSP Święta, OSP Blękwit, OSP Kleszczyna, OSP Radawnica, OSP Zalesie, OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz z KP PSP Złotów.

Strażacy apelują do wszystkich osób i podmiotów branży rolniczej o przestrzeganie przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i obowiązujących wymogów w zakresie ustawiania stert, stogów i brogów. Potwierdzonym w czasie interwencji jest iż brak poszanowania w/w wymogów ma bezpośredni wpływ na powstawanie pożarów w obrębie zabudowań gospodarstw rolniczych.

fot. KP PSP Złotów

fot. KP PSP Złotów

(źródło: KP PSP Złotów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone