Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca próbował "zjechać" z oczu policjantom

17:39, 10.10.2018 | mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Pijany kierowca próbował "zjechać" z oczu policjantom - fot. ps

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca forda mondeo zatrzymany przez policjantów z szubińskiej „patrolówki” w Godzimierzu. 39-latek już usłyszał zarzuty. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Policjanci z szubińskiego ogniwa prewencji podczas patrolu Godzimierza, zwrócili uwagę na forda mondeo, którego kierowca, jak tylko dostrzegł radiowóz, zjechał do zatoki autobusowej. Mężczyzna sprawiał wrażenie, jakby chciał „zjechać” z oczu mundurowym.

Takie zachowanie siedzącego za kierownicą 39-latka było podstawą, aby skontrolować auto. Tak też się stało. Szybko potwierdziło się, że kierowca forda miał powody, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci podczas rozmowy z nim wyczuli alkohol. To, że mieszkaniec gminy Mrocza był pijany potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy prawie 2 promile alkoholu. Podejrzany dochodził do siebie w domu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 39-latkowi zarzutu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowcy forda oceni sąd.

(mł. asp. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią)
REKLAMA

Komentarze (2)

ŁysyŁysy

0 0

Jakim trzeba byc idiota zeby kierować w stanie nietrzeźwości. Kara za to powinna być słona utrata prawka dozywotnio i co miesiac po minimum 500zloty wplaty na cele charytatywne. 18:48, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Driver cnaDriver cna

0 0

Mondeo cały czas stoi na zatoczce. Niepodpuszczam ale teleportował bym wraka na parking policyjny. Bo czasem coś zginie i będzie problem. A tak na ztrzeżonym to wiadomo 23:54, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone