Zamknij
REKLAMA

Służą mieszkańcom regionu

21:35, 12.03.2019 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA
Skomentuj
Służą mieszkańcom regionu - fot. KPUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się dziś z sołtysami z województwa kujawsko-pomorskiego w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Okazją był przypadający 11 marca Dzień Sołtysa.

W uroczystości wzięła również udział m.in. Sekretarz Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Zrównoważonego Rozwoju Anna Gembicka, która odczytała list od Premiera Mateusza Morawieckiego.

Cieszę się, że coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią sołtysi w naszym społeczeństwie, jak wspaniali to gospodarze. Dzisiaj jest dzień wdzięczności dla tysięcy sołtysów, kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień, najbliżej ludzi, pełnią rolę miejscowych liderów (…). Wspierają oni m.in. Ochotnicze Straże Pożarne czy Koła Gospodyń Wiejskich. To wielka wartość społeczna i gospodarcza. To wykorzystanie aktywności mieszkańców, tak aby służyła ona budowaniu dobra wspólnego i dbałości o dziedzictwo pokoleń. Troska o polską wieś jest elementem naszej wizji Polski, kraju równych szans i możliwości, kraju solidarności społecznej i zrównoważonego rozwoju – czytamy w liście Premiera.

Z okazji Dnia Sołtysa wszystkim sołtysom oraz wspierającym ich Radom Sołeckim z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, składam najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za trud w sprawowaniu tak ważnej funkcji - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Życzę owocnej, pełnej wzajemnego zrozumienia współpracy, zarówno z mieszkańcami, jak i władzami samorządowymi, zadowolenia z osiągniętych celów, radości, powodzenia w życiu prywatnym oraz wielu powodów do uśmiechu na co dzień - dodał.

Przedstawiciel rządu w terenie wręczył dziś kilkudziesięciu sołtysom wyróżniającym się aktywnością na rzecz lokalnej społeczności, dyplomy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych byli Heliodor Kubiak - sołtys Sołectwa Osiecz Mały, który wzorowo pełni swą służbę już od 63 lat oraz Henryk Wysocki - sołtys Sołectwa Byłyczek, który pełni swą funkcję od lat 52.

Spośród uhonorowanych głos zabrał sołtys Trzcianki Karol Janiszewski, który w imieniu wszystkich sołtysów podziękował za docenienie ich pracy.

Sołtysi oraz Rady Sołeckie są ważnym elementem samorządu wiejskiego. Stanowią gremium reprezentujące społeczność lokalną, choćby w kontaktach z jednostkami samorządu terytorialnego. Trudno wyobrazić sobie bez nich polską wieś. Funkcja sołtysa jest misją wysokiego zaufania społecznego i odpowiedzialności. To dzięki sołtysom kujawsko-pomorska wieś tętni życiem społecznym i kulturalnym.

Na zakończenie z pięknym koncertem wystąpił jeden z największych i najstarszych zespołów folklorystycznych w Województwie Kujawsko-Pomorskim, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” pod kierownictwem pani Elżbiety Kornaszewskiej-Rogackiej.

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

aa

0 3

Zastanawia też krzyż umieszczony wyżej, ponad godłem. To jakiś symbol? 07:56, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone