Zamknij

Podsumowanie działań "Kaskadowe pomiary prędkości" w powiecie sępoleńskim

20:20, 10.07.2019 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Podsumowanie działań "Kaskadowe pomiary prędkości" w powiecie sępoleńskim - fot. KPP w Sępólnie Krajeńskim

Sępoleńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych” - informuje mł. asp. Małgorzata Warsińska z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili we wtorek (09.07.19) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu sępoleńskiego. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 64 pojazdy, z czego 32 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Ponadto 2 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MiśMiś

1 1

Na głównych stoja to na bocznych pędza i tak od lat Chojnicka i Koronowska na zmiane,przewidywalni jak śnieg w zimie. 20:56, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone