Zamknij

Od jutra grupa SPEED będzie ścigać piratów drogowych

21:36, 18.07.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Od jutra grupa SPEED będzie ścigać piratów drogowych - fot. KWP Bydgoszcz

W województwie kujawsko-pomorskim już od jutra działać zacznie policyjna grupa "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń w człowieka. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych. To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,               
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono.

Autor: mł. insp. Maciej Zdunowski - KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

  

  

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

sdfgsdfg

1 2

Dublowanie zadań już istniejących służb, lokalnym drogówkom już nie ufacie? 10:55, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

4 0

SUPER.Podoba mi się ta akcja. Nareszcie może będzie jakiś porządek na naszych drogach, bo aż strach jezdzić. Jadąc, a często jeżdżę widzę tyle wykroczeń , szarżowanie prędkością , wyprzedzania na ciągłej linii itp. przypadki, które nie powinny mieć miejsca.Uważam też ,że za niskie są kary dla piratów drogowych. należy bardziej surowo ich karać, a to wszystko dla dobro i bezpieczeństwa innych podróżujących. 13:15, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpecSpec

2 2

Najpierw niech znajdą ludzi którzy urządzają sobie nielegalne wyścigi i ich złapią. Bo takich w naszym Województwie nie brakuje 13:20, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone