Zamknij
REKLAMA

Uciekinierki zatrzymane przez nakielską policję

11:22, 06.09.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Uciekinierki zatrzymane przez nakielską policję - zdjęcie poglądowe

Niespełna dwie godziny zajęło nakielskim policjantom zatrzymanie nastolatek, które uciekły z ośrodka wychowawczego. Wprawdzie usiłowały one wmówić funkcjonariuszom zmyśloną historię, ale ci nie dali wiary ich słowom. Nieletnie trafiły pod opiekę wychowawców.

Zgłoszenie o tym, że z ośrodka wychowawczego w Samostrzelu uciekły dwie podopieczne wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wczoraj (5.09.19) około 9.00 Otrzymaną informację, wraz z rysopisami uciekinierek, przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie powiatu.

Mroteccy policjanci sprawdzili w Samostrzelu i okolicznych miejscowościach wszystkie miejsca, gdzie mogłyby ukrywać się nieletnie: dworzec kolejowy, pustostany, park. W żadnym z tych miejsc ich nie było. W tym samym czasie nakielscy "patrolowcy” na ul. Mroteckiej w Nakle zauważyli dwie nieletnie, które przebiegły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dziewczyny na widok radiowozu rzuciły się do ucieczki, ale po krótkim pościgu zostały przez funkcjonariuszy zatrzymane. 

12 i 16-latka próbowały „mamić” policjantów zmyśloną historią, jakoby czekały na koleżanki, które zaraz zakończą zajęcia w szkole. Początkowo podawały inne dane osobowe. Zaprzeczały też, że uciekły z placówki wychowawczej. 

Na nic zdały się ich kłamstwa, gdyż po sprawdzeniu rysopisów i personaliów nastolatek w policyjnych systemach potwierdziło się, że obie są poszukiwane w związku z ucieczką z ośrodka. Uciekinierki zostały przekazane po opiekę wychowawcom.

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - KPP Nakło nad Notecią

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone