Zamknij

22-latka po narkotykach doprowadziła do dachowania i omal nie potrąciła odpoczywającego na poboczu grzybiarza

20:17, 10.09.2019 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
22-latka po narkotykach doprowadziła do dachowania i omal nie potrąciła odpoczywającego na poboczu grzybiarza - fot. KPP Złotów

Policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która miała w samochodzie narkotyki. Przed interwencją funkcjonariuszy mieszkanka powiatu inowrocławskiego spowodowała kolizję doprowadzając do dachowania pojazdu. Jak się wstępnie okazało była pod wpływem narkotyków. Kobieta trafiła wprost do policyjnego aresztu, a pojazd na policyjny parking. Śledczy przedstawili zatrzymanej 22-latce zarzut dotyczący posiadania narkotyków - informuje KPP w Złotowie.

W minioną niedzielę po godzinie 12.00 dyżurny złotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Podgaje. Do obsługi zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Okonku, którzy wstępnie ustalili, że 22-letnia kobieta kierująca osobowym oplem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego dachowania omal nie potrącając odpoczywającego na poboczu drogi grzybiarza. Funkcjonariusze podczas rozmowy ze sprawczynią kolizji zaczęli podejrzewać, że kobieta może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Kierująca została poddana badaniu na zawartość substancji narkotycznych, które potwierdziło przypuszczenia policjantów dając wynik dodatni na marihuanę. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania osobowego opla znaleźli w jednym ze schowków woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to substancja psychotropowa w postaci metamfetaminy. W pojeździe kobiety mundurowi znaleźli także kilka porcji dilerskich amfetaminy oraz tabletki ekstazy. Stróże prawa zatrzymali 22-letnią kierującą, którą doprowadzili do placówki medycznej, gdzie została pobrana od niej krew na obecność narkotyków. Mieszkanka powiatu inowrocławskiego po pobraniu krwi trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze za spowodowanie kolizji nieodpowiedzialną kobietę ukarali mandatem karnym.

Śledczy w poniedziałek przedstawili 22-latce wstępne zarzuty dotyczące posiadania środków psychotropowych. Jeżeli biegły potwierdzi, że kobieta kierowała samochodem pod wpływem środków odurzających usłyszy dodatkowe zarzuty.

Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pod wpływem środków odurzających do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone