Zamknij
REKLAMA

Pijany spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia

23:27, 14.10.2019 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj
Pijany spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia - fot. KPP Złotów
REKLAMA

Do policyjnego aresztu trafił 35-latek, który kierując osobowym volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki Ford i odjechał z miejsca kolizji - informuje KPP w Złotowie.

W miniony piątek 11 października po godzinie 10:30 oficer dyżurny złotowskiej komendy został poinformowany, że na terenie gminy Zakrzewo doszło do zderzenia dwóch pojazdów, a sprawca, prawdopodobnie pijany, odjechał.

Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali policjanci ze złotowskiej jednostki. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z jej samochodem marki Ford, po czym odjechał. 

Policjanci, rozpoczęli więc poszukiwania sprawcy zdarzenia drogowego. Opatrolowali pobliską miejscowość i na jednej z ulic zauważyli leżącą oponę. Kierujący volkswagenem pomimo utraty ogumienia na przednim kole kontynuował ucieczkę. Mundurowi bardzo szybko jadąc po śladach pozostawionych na asfaltowej drodze dotarli do miejsca, gdzie próbował się ukryć. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 35-letni obywatel Niemiec. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

35-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowy mundurowi już zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów i poddał się dobrowolnej karze 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów, karze grzywny wysokości 3 tysięcy złotych oraz dokonał wpłaty obligatoryjnego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych.

Policja przypomina!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz