Zamknij
REKLAMA

W powietrzu zapach palonej gumy, a za kierownicą pijany 15-latek

14:22, 09.11.2019 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj W powietrzu zapach palonej gumy, a za kierownicą pijany 15-latek - fot. policja.pl
REKLAMA

Gdy zatrzymali go policjanci, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Na widok policyjnego radiowozu wspólnie z pasażerem próbował jeszcze pieszej ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Teraz 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich - informuje KPP w Złotowie.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 7 listopada br. w Złotowie. Kilkanaście minut po godzinie 22 mieszkańca Złotowa zaniepokoił pisk opon i odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili ogromy trzask dochodzący z okolicy ul. Szpitalnej. Złotowianin powiadomił więc oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie o zaistniałej sytuacji. 

Na miejsce błyskawicznie skierowany został patrol policjantów z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki i na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. Uszkodzona była też karoseria auta. W aucie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali oddalić się od pojazdu. Policjanci jednak szybko ich zatrzymali i zaczęli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. 

Wyraźnie pijany 15-latek początkowo zaczął tłumaczyć policjantom, że to nie on kierował (należącym do jego kolegi) samochodem. Stwierdził też, że karoseria była już uszkodzona znacznie wcześniej.

Policjanci nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń. Świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena przeczyły wersji nastolatka. Okazało się, że 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA