Zamknij

Tragiczny wypadek w pobliżu miejscowości Krojanty

16:51, 18.11.2019 | źródło: KPP Chojnice
Skomentuj Tragiczny wypadek w pobliżu miejscowości Krojanty - fot. KPP Chojnice
REKLAMA

Policjanci pracowali w miniony weekend na miejscu tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w pobliżu miejscowości Krojanty. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 20-letni mężczyzna, który kierował osobowym seatem, a kolejne cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali - informuje KPP w Chojnicach.

15 listopada br. kilka minut przez północą dyżurny z Chojnic otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z miejscowości Kruszka w kierunku Krojant. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego. 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, 20-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który kierował osobowym seatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi w wyniku czego uderzył w drzewa po czym auto odbiło się i dachowało. Obrażenia jakich doznał kierujący tym autem mężczyzna okazały się śmiertelne. Podróżująca z nim czwórka pasażerów z obrażeniami ciała trafiła do szpitali. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek na drodze zarówno do kierowców, jak i pieszych. Jesienno-zimowa aura to szczególnie trudny i niebezpieczny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżując autem warto zdjąć nogę z gazu, a piesi dla własnego bezpieczeństwa powinni pamiętać o odblaskach nie tylko poza terenem zabudowanym.

(źródło: KPP Chojnice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA