Zamknij

Areszt za włamanie i usiłowanie zabójstwa

12:09, 06.12.2019 | E.S
Skomentuj Areszt za włamanie i usiłowanie zabójstwa - fot. KMP Bydgoszcz
REKLAMA

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież z włamaniem i uszkodzenia mienia. Jeden z nich będzie odpowiadać też za usiłowanie zabójstwa. 30-latek rzucił się z siekierą na pokrzywdzonego. Podejrzani próbowali okraść jego posesję. Wszyscy decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek (03.12.2019) tuż po północy, wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania na terenie jednej z posesji w Niemczu. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol.

Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego. Z jego relacji wynikało, że sprawcy uszkodzili mu bramę wjazdową, rozcięli siatkę ogrodzenia oraz elementy wyposażenia ogrodu. Sprawcy zostali spłoszeni przez pokrzywdzonego w czasie plądrowania jego posesji.

Policjanci zaczęli sprawdzać okoliczny teren. Na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z pobliskiego lasku. Mundurowi natychmiast ich wylegitymowali. Osoby były bardzo nerwowe, a ich wypowiedzi nie były spójne. 31 i 27-latek zostali zatrzymani.

W tym samym czasie okazało się, że w poszukiwaniach sprawców wziął też udział pokrzywdzony. Mężczyzna w lasku został zaatakowany siekierą przez trzeciego ze sprawców. Pokrzywdzony doznał niegroźnych obrażeń. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze, którzy zatrzymali agresora. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia zgromadzili materiał dowodowy, a następnie przekazali go do prokuratury. W środę (04.12.2019) oskarżyciel na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił zatrzymanym zarzuty.

Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Dodatkowo 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Dodatkowy zarzut usłyszał też 31-latek. Podejrzany będzie odpowiadać za groźby karalne, które kierował do pokrzywdzonego. Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt.

Wczoraj (05.12.2019) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Cała trójka dokonała przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Teraz podejrzani mogą spodziewać się surowszej kary.

Autor: kom. Przemysław Słomski - KMP Bydgoszcz, fot. KMP Bydgoszcz

 

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA