Zamknij
REKLAMA

Stan licznika w marcu wskazywał 260 tys. km a wczoraj już tylko 157...

17:51, 09.01.2020 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Przypominamy, że od 25 maja 2019 roku zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Policjanci z Posterunku Policji w Lipce, 8 stycznia 2020 roku, w miejscowości Lipka na ul. IV Dywizji Piechoty zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Omega. Mundurowi działając w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Okazało się, że istniała rażąca rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Nie zgadzał się odczyt przebytych kilometrów na liczniku, z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. W chwili kontroli odczyt drogomierza Opla wskazywał blisko 157 tysiące km, natomiast wpis w dniu badania technicznego wskazywał, że pojazd ma przebytych blisko 260 tysięcy kilometrów.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lipce wyjaśniają teraz jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwa z art. 306a kk - zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru - grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JAnJAn

0 1

Prosta rzecz - zmienił licznik na wiosnę zeszłego roku. Do 21 maja nie było obowiązku rejestracji zmiany licznika. 06:37, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz