Zamknij

Pożegnanie ze służbą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały

16:32, 14.02.2020 | źródło: KWP Bydgoszcz, KPUW Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
fot. KWP Bydgoszcz

Dziś Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała zameldował Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamilowi Bracha o zdaniu obowiązków na stanowisku. W związku z osiągnięciem pełnej wysługi emerytalnej Szef kujawsko-pomorskich policjantów, po czterech latach dowodzenia garnizonem, odchodzi ze służby.

Komendant insp. Paweł Spychała rozpoczął służbę w Policji 1 sierpnia 1991 roku. Podczas swojej służby związany był z województwem kujawsko-pomorskim, jednak w roku 2007 życie zawodowe powiodło go na niespełna rok do Małopolski, aby pełnić tam obowiązki służbowe na stanowisku kierowniczym w krakowskim Zarządzie ówczesnego Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. 15 maja 2008 roku, wracając w rodzinne strony, objął stanowisko Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Narkotykowej Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. 3 lata później insp. Paweł Spychała został Naczelnikiem bydgoskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Zaangażowanie i niezawodność w służbie dostrzeżone zostały przez Komendanta Głównego Policji, który to w lutym 2016 roku mianował go Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy. Za swoje oddanie w służbie, wiedzę i nieocenioną skuteczność  w działaniach wyróżniony został złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Podczas uroczystości, w obecności zaproszonych gości m.in. Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamila Brachy, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, Księdza Biskupa Jana Tyrawy oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją, a także Żony Komendanta, odchodzący w stan spoczynku Szef kujawsko-pomorskiego garnizonu usłyszał pod swoim adresem słowa podziękowań i gratulacji.

- W policyjnym ceremoniale są dwie szczególnie piękne uroczystości. Pierwsza to nadanie sztandaru jednostce… , a druga to właśnie ta dzisiejsza, gdy odchodzący komendant żegna się ze sztandarem jednostki, symbolicznie żegnając swoich podwładnych – powiedział nadinsp. Kamil Bracha

Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz powiedział m.in.:

- Dziś dla mnie jest trudny dzień. Niedawno żegnałem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, a dziś Szefa policjantów. To była bardzo dobra współpraca. Panie Komendancie, w sposób szczególny dziękuję za te ostatnie cztery lata. Była to służba niezwykle wymagająca. Był to też czas realizacji wspólnych zadań rządowych, w tym chociażby przywracania posterunków, czy mapa bezpieczeństwa. Warto też podkreślić, iż obecnie praktycznie nie ma w województwie kujawsko-pomorskim problemów z obsadą etatów, co w skali kraju nie jest takie proste. Panie Komendancie, dziękuję za Pana służbę na rzecz Ojczyzny – mówił podczas dzisiejszej uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Mikołaj Bogdanowicz, który wyróżnił insp. Pawła Spychałę Nagrodą Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

W imieniu kadry kujawsko-pomorskiej policji oraz policjantów i pracowników głos zabrał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszcz insp. Mirosław Elszkowski, który podziękował ze ostatnie cztery lata współpracy.

Na zakończenie uroczystości, zaproszeni goście i współpracownicy insp. Pawła Spychały podziękowali za ostatnie lata służby.

(źródło: KWP Bydgoszcz, KPUW Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone