Zamknij

Trzeźwy kierujący - podsumowanie piątkowych działań na drogach kujawsko-pomorskiego

10:48, 17.02.2020 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Trzeźwy kierujący - podsumowanie piątkowych działań na drogach kujawsko-pomorskiego - fot. KWP Bydgoszcz

W piątek (14.02.20 r.) w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali ponad 20 tysięcy kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 22 kierujących „na podwójnym gazie”.

W piątek, w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od godz. 06.00 do 09.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano łącznie 304 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 20956 kierujących i ujawnili 17 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 4 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazł się również rowerzysta, który zdecydował się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 21 praw jazdy i 50 dowodów rejestracyjnych. Poza tym 5 kierujących nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski - KWP Bydgoszcz, fot. KWP Bydgoszcz

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone