Zamknij

Otulanie, czyli jak uspokoić noworodka

09:28, 23.01.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj nadesłane nadesłane

Otulanie niemowlaka to stara, sprawdzona metoda uspokajająca, która w ostatnich latach znowu zdobywa rzeszę zwolenników. Noworodki uwielbiają być otulane, choć na nasze oko nie wygląda to wygodnie. Dlaczego dzieci to lubią i na czym polega otulanie? O tym właśnie będzie ten artykuł.

Otulanie zapewnia noworodkom poczucie bezpieczeństwa, przez co maluszek staje się spokojniejszy i lepiej zasypia. Dzieje się tak dlatego, że poród w życiu maluszka był ogromnym stresem. Dziecko opuściło ciepłe i bardzo ciasne łono mamy, by pojawić się na zimnym, głośnym i jasnym świecie. Owijając je ciasno otulaczem bądź ciepłym rożkiem, przypominamy mu bezpieczną „ciasnotę” znaną z brzuszka, co daje dziecku na początku psychiczny komfort.

Jak długo otulać niemowlaka?

Najważniejsze dla niemowlaka są pierwsze tygodnie jego życia. Wówczas można otulać go nawet cały dzień. W tym okresie maluszek ma jeszcze niekontrolowane ruchy rąk i nóg, które mogą go wybudzać, a nawet straszyć (gdyż malec nie wie, że kończyny należą do niego). Otulanie zapobiega tym sytuacjom i zapewnia spokój w dzień i w nocy. Jak długo można dziecko otulać? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Są maluchy, które domagają się wolności już po kilku tygodniach od przyjścia na świat, a inne najlepiej czują się w „kokonie”, nawet przez kilka miesięcy. W takim przypadku spowijamy maluszka coraz luźniej, aż całkowicie odzwyczai się od otulacza. Starsze noworodki otula się już tylko do snu.

Czym otulać niemowlę?

Do otulenia niemowlaka sprawdzą się flanelowe pieluszki czy niewielkie kocyki. Najlepszym wyborem będzie jednak dedykowany do tego otulacz. Ma kształt i rozmiar dostosowany do wieku dziecka, a co najważniejsze wykonany jest z odpowiedniego włókna. Zwykle jest to materiał muślinowy lub bambusowy.  Bambus ma właściwości, którym nie może dorównać żadna syntetyczna, a nawet bawełniana tkanina. Przede wszystkim jest antyalergiczny, a to ważna cecha, zważywszy, że otulacz przylega bezpośrednio do skóry dziecka. Bambusowa tkanina jest niezwykle miękka, przyjemna w dotyku i bardzo przewiewna. Daje nam gwarancję, że maluszek otulony w letni dzień nie nabawi się odparzeń czy potówek.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór bambusowych i muślinowych otulaczy. Mają różne sploty i przepiękne wzory. Na przykład w ofercie marki Jollein znajdziesz zestawy otulaczy w odcieniach błękitu, różu i szarości. Na zimę idealnym wyborem będzie ciepły otulacz z kapturkiem, który po rozłożeniu może pełnić funkcję kocyka, a ponadto posiada otwory, dzięki którym można przypiąć otulone dziecko w foteliku. Marka Jollein poleca ten oryginalny produkt dla dzieci od trzeciego miesiąca życia. 

W jaki sposób otulać niemowlaka?

Rozłóż otulacz na łóżku, zagnij jeden róg i połóż na nim niemowlę w taki sposób, żeby otulacz sięgał jego ramion. Główka powinna sięgać powyżej krawędzi złożenia. Jedną rączkę włóż pomiędzy utworzony trójkąt. Możesz także ułożyć rączkę wzdłuż ciała. To zależy od upodobań malucha. Następnie przełóż prawą stronę kocyka na lewą, dokładnie okrywając dziecko. Brzeg materiału podłóż pod plecy, a potem drugą stronę otul tak jak pierwszą. Gotowe!

Odpowiedniej wielkości otulacz sprawi, że sama czynność stanie się prostsza, a dziecku będzie wygodnie. Zatem nie kieruj się tylko ceną, ale sprawdź też, z czego został uszyty otulacz, w którym Twój noworodek będzie spędzał wiele godzin. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na zakup w zaufanym miejscu oferującym produkty oznakowane odpowiednimi certyfikatami i atestami. Duży wybór tego typu rzeczy znajdziesz na stronie sklepu z akcesoriami dla dzieci - bobomio.pl.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%