Zamknij
REKLAMA

Wystarczą 3 składniki, czyli z czego piecze się prawdziwy chleb

11:49, 21.06.2017 | źródło: Materiały prasowe
Skomentuj Prawdziwy chleb
REKLAMA

 

Czasami mniej znaczy więcej, a w tym przypadku także zdrowiej. Większość ludzi z rozrzewnieniem wspomina domowy, wiejski chleb. Jednak niewielu wie, że do prawdziwego i zdrowego wypieku, który długo się nie zepsuje potrzeba tylko 3 składników – wody, mąki i soli. W wielu polskich domach jest to podstawa kuchni, więc warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Prawdziwy chleb jest świeży nawet tydzień

Istnieją pewne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy kupujemy bochenek chleba, gdyż może nam to pomóc nie tylko zachować zdrowie, ale także zaoszczędzić pieniądze.

Przede wszystkim chleb należy obejrzeć i pamiętać, że ten dobry będzie ciężki, a także nieco mokry. Ponadto nie będzie się kruszył przy smarowaniu masłem, a jego świeżość pozostanie bez zarzutu aż do tygodnia od zakupu.

 – radzi Dariusz Grochola właściciel sieci Grochola Prawdziwy Chleb.

Wszystkim E, powiedz NIE

Po wstępnym obejrzeniu chleba, warto także sprawdzać co jest napisane na etykietach i unikać sztucznych ukwaszaczy,  i polepszaczy zawierających dodatki pochodzenia nienaturalnego, które kryją się pod symbolami E471, E472, i podobne. Tak samo podejrzenia powinien budzić chleb w foliowym worku o przedłużonym terminie do spożycia – mogą znajdować się w nim konserwanty.

 Pułapki czekają także na tych, którzy preferują chleb razowy, gdyż często do jego barwienia używa się karmelu lub innych barwników niedozwolonych do używania w pieczywie. Do produkcji prawdziwego chleba nie potrzeba nic więcej niż trzy podstawowe składniki – woda i mąka, z których przygotowuje się zakwas oraz sól.

– dodaje Dariusz Grochola z Grochola Prawdziwy Chleb.

Czy da się jeszcze kupić prawdziwy chleb?

Rynek przesycony jest słabej jakości chlebem, który produkowany jest masowo i nie spełnia oczekiwań klientów. Wiadomo już jak wybrać dobry chleb, ale gdzie go szukać? Przede wszystkim warto kupować w sprawdzonych, lokalnych piekarniach, które są gwarantem wysokiej jakości usług oraz indywidualnego podejścia do klienta. Ważny, aby chleb wypiekany był na miejscu tego samego dnia, którego zostanie sprzedany, co stanowi gwarancję wysokiej jakości usług. 

(źródło: Materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%