Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Akcja "Zostań Dawcą Szpiku Kostnego" znowu cieszyła się dużym zainteresowaniem

18:35, 14.04.2017 | St. kpt. Robert Sieg
Skomentuj fot. KP PSP
REKLAMA

13 kwietnia po raz siódmy na terenie sępoleńskiej komendy PSP została przeprowadzona akcja "Zostań Dawcą Szpiku Kostnego". 

To cykliczna akcja, która od kilku lat na stałe wpisała się do kalendarza działań sępoleńskich strażaków. 

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy jak zawsze dotarli specjalistycznym pojazdem, w którym na przygotowanych stanowiskach bez chwili przerwy przyjmowali krwiodawców oraz kandydatów na dawców szpiku kostnego. Zespół medyczny zajmował się rejestracją kandydatów oraz poborem próbek krwi do badań. 

Akcja spotkała się z niemałym zainteresowaniem, bo aż 56 osób tego dnia odwiedziło nas i postanowiło oddać krew lub próbki krwi do badań na dawcę szpiku kostnego. Każda osoba, która oddała krew (450 ml) otrzymała paczkę ze słodyczami. Na chętnych czekały też ciepłe i zimne napoje oraz ciastka. 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam rozpropagować i zorganizować ten dzień. Warto organizować tego typu przedsięwzięcia i dać możliwość tym, którzy chcą pomagać drugiemu człowiekowi. Przede wszystkim serdecznie dziękujemy osobom, które w tym dniu odwiedzili nas i oddały krew oraz próbki do badań. Już dziś zapraszamy za pół roku! 

Koordynatorem akcji była mł. asp. Ewa Czapiewska-Siekierka.

(St. kpt. Robert Sieg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%