Zamknij
REKLAMA

Indica, Sativa i Ruderalis – różnice między odmianami

11:16, 18.05.2022 | .
fot. partnera

Konopie indyjskie cieszą się dużą popularnością w Kanadzie, Holandii, niektórych stanach Ameryki Północnej, a także na Malcie lub w Boliwii. Zbliżający się sezon wakacyjny to idealny czas na dłuższe i krótsze wycieczki. Odpoczywając w tych rejonach, być może zechcesz poznać różne gatunki marihuany. Sprawdź, czym różnią się dostępne na rynku odmiany konopi indyjskich.

Kwestie prawne

Jeśli zamierzasz wypróbować działanie marihuany, warto wcześniej zapoznać się w aspektami prawnymi, które dotyczą tej wyjątkowej rośliny. Malta, Meksyk, Czechy, Jamajka, czy Kolumbia to państwa, w których zdekryminalizowano marihuanę, zatem dopuszczalne jest posiadanie i użytkowanie pewnej jej ilości. Jednak dopiero pełna legalizacja daje możliwość korzystania z konopi indyjskich bez obaw o konflikt z prawem. W Polsce nadal uprawa, posiadanie i sprzedaż marihuany jest nielegalna. Dopuszczalne jest natomiast kolekcjonowanie nasion (szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://ziarnozycia.pl/). Nie posiadają one bowiem substancji psychoaktywnej, która uaktywnia się dopiero podczas kwitnienia.

Indica, Sativa i Ruderalis

Odmiany konopi różnią się składem chemicznym, wyglądem, występowaniem oraz efektami, które występują po ich spożyciu. Typ Sativa (https://ziarnozycia.pl/produkt/durban-poison-dutch-passion/) łatwo rozpoznać po charakterystycznych, spiczastych liściach, roślina może osiągać nawet 3m wysokości. Co prawda faza kwitnienia trwa dość długo, ale dzięki temu plon jest większy. Sativę docenią palacze, którzy od marihuany oczekują energetyzującego działania antydepresyjnego, które pobudza kreatywność i czujność wzrokową. Jeśli jednak na wyjeździe zechcesz się zrelaksować, to wybierz Indicę, która pozwoli zredukować stres, ukoi nerwy, a także pomoże Ci zasnąć. Na rynku bez problemu znajdziesz nasiona, których plony stanowią mieszankę obu typów (https://ziarnozycia.pl/produkt/jack-herer-auto-green-house-seed/). Warto mieć je w swojej kolekcji. Spożycia takiej odmiany pozwoli zarówno się odprężyć, jak i wprowadzi radosny nastrój. Ostatnim typem konopi indyjskich jest Ruderalis o niskim i szybkim wzroście oraz małych liściach. Zawiera on jednak znikomą ilość THC, czyli substancji psychoaktywnej, dlatego krzyżuje się go z pozostałymi odmianami.

Legalność konopi indyjskiej od lat stanowi kwestię sporną. Choć prozdrowotny charakter rośliny nie pozostawia wątpliwości, to dyskusji podlega głównie, zawarta w marihuanie substancja THC. W Polsce spożycie i posiadanie konopi jest nielegalne, jednak zawsze istnieje możliwość wizyty w Państwie, które zdekryminalizowało lub zalegalizowało tę roślinę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%