Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać maszynkę do brody?

12:42, 03.06.2022 | .
fot. partnera

W dwudziestym pierwszym wieku mężczyźni przywiązują coraz większą wagę nie tylko do pielęgnacji włosów. Coraz ważniejsze staje się dbanie również o brodę. Jak wybrać maszynkę do brody, by móc właściwie zadbać o swoją brodę? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Maszynka do brody – na co warto zwrócić uwagę?

Generalnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: „Jaka maszynka do brody będzie odpowiednia?". Podczas wyboru spośród różnorodnych ofert warto przeanalizować takie parametry produktów jak między innymi:

  • regulacja długości cięcia – ważne, by maszynka do brody miała szerokie możliwości w zakresie regulacji długości cięcia. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy warto wybrać dane urządzenie. Dzięki temu Panowie będą mogli nie tylko całkowicie zgolić brodę, ale także regularnie ją skracać/przycinać/modelować wedle własnych potrzeb;
  • wymienne końcówki – dzięki możliwości wymiany końcówek możliwa jest dłuższa eksploatacja urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że maszynka będzie gotowa do pracy nawet po kilku latach – aby móc cieszyć się sprawnością urządzenia, wystarczy zakupić wymienne końcówki,
  • wodoodporność – jest to niezwykle cenny atut szczególnie w sytuacji, gdy używasz maszynki do brody po kąpieli. Dzięki temu unikasz ryzyko uszkodzenia maszynki wskutek nieostrożnego użytkowania,
  • możliwość bezprzewodowego zasilania – obecnie coraz większą popularnością cieszą się urządzenia bezprzewodowe. Zapewniają one wygodę użytkowania – nie trzeba wówczas znajdować się w pobliżu gniazda zasilającego, by móc zgolić zarost. Oczywiście, w przypadku urządzeń bezprzewodowych ważny jest także czas pracy akumulatora. Zapewne żaden Pan nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy jego maszynka do brody przestanie działać w trakcie golenia, a w pobliżu nie ma żadnego źródła zasilania.

Są to zdecydowanie najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru maszynki do brody. Jednocześnie, warto pamiętać o tym, by dane urządzenie było po prostu... wygodne w użytkowaniu. Dlatego warto jeszcze przed zakupem choć przez chwilę potrzymać w ręku dany model, by sprawdzić, czy dobrze „leży" on w dłoni.

Nie tylko maszynka do brody – jakie są pozostałe akcesoria do pielęgnacji zarostu twarzy?

Maszynka do brody to jedno z najczęściej używanych, ale zdecydowanie nie jedyne urządzenie, jakie wykorzystuje się podczas pielęgnacji męskiego zarostu twarzy. Oprócz tego stosuje się także takie rozwiązania jak:

  • strzyżarka – takie rozwiązanie pozwala wprawdzie na ścinanie męskiej brody, ale z uwagi na większe rozmiary tego urządzenia warto stosować je raczej do skracania fryzury;
  • trymer – trymery są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy pragną skrócić lub umodelować swoją brodę. Z drugiej strony nie sprawdzą się one jednak w sytuacji tych spośród Panów, którzy chcą całkowicie usunąć zarost z brody. Ponadto, trymery mogą być wykorzystywane również do golenia innych partii ciała, w tym na przykład nosa, pach czy klatki piersiowej.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%