Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

12:07, 28.06.2022 | .
fot. partnera

Soczewki kontaktowe oprócz tych jednodniowych i przeznaczonych do ciągłego noszenia, muszą być każdego dnia wyjmowane i czyszczone odpowiednim płynem pielęgnacyjnym. W ten sposób można skutecznie pozbyć się z ich powierzchni powstających osadów białkowych i tłuszczowych. Zawsze należy stosować wysokiej jakości płyn do soczewek, ponieważ użycie niewłaściwego preparatu może spowodować nie tylko podrażnienie oczu, ale nawet poważniejsze przypadłości. Dlatego bardzo ważne jest to, aby zawsze przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z instrukcją.

Dlaczego pielęgnacja soczewek jest tak ważna?

Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych, których używamy na co dzień, jest przede wszystkim bardzo istotna dla zachowania zdrowia naszych oczu. Na szkłach każdego dnia gromadzą się osady lipidowo-białkowe, które są idealną pożywką dla bakterii. Dlatego tak ważne jest to, aby czyścić i dezynfekować swoje soczewki po każdym ich użyciu. W tym celu warto zastosować wielofunkcyjny płyn do soczewek Acuvue RevitaLens.

Stosowanie tego produktu zapewnia całodniowy komfort noszenia szkieł kontaktowych. W preparacie zawarta jest podwójna technologia dezynfekująca, która szybko i skutecznie zabija wszelkie zarazki i bakterie. Płyn doskonale pasuje do dwutygodniowych soczewek Acuvue, dzięki czemu przez cały dzień pozostają one czyste i komfortowe w noszeniu.

Instrukcja czyszczenia płynem soczewek kontaktowych

Na początek należy przygotować soczewki kontaktowe do czyszczenia. Myjemy więc ręce i wycieramy je do sucha. Następnie za pomocą płynu wielofunkcyjnego przeznaczonego do pielęgnacji soczewek dokładnie płuczemy pojemnik na szkła. Po tych czynnościach można przejść do zdjęcia soczewek z oczu.

Soczewki wielokrotnego użytku powinny być czyszczone najlepiej od razu po ich zdjęciu. Kładziemy soczewkę na suchej i czystej dłoni i aplikujemy kilka kropli płynu pielęgnacyjnego. Następnie małym palcem drugiej ręki delikatnie pocieramy powierzchnię soczewki przez około 10 sekund na każdą ze stron. Po tej czynności dokładnie płuczemy soczewkę, używając do tego celu wielofunkcyjny płyn do soczewek. Natomiast w przypadku soczewek jednorazowych, nie ma potrzeby ich czyszczenia, ponieważ od razu po ich zdjęciu z oczu, wyrzucamy je do kosza.

W jaki sposób przechowywać soczewki?

Szkła kontaktowe przechowujemy w specjalnym pojemniczku przeznaczonym do tego celu. Płyn do soczewek wlewamy do obu komór pojemnika, a następnie wkładamy tam zdjętą i wyczyszczoną już soczewkę, aby była całkowicie zanurzona. Takie same czynności wykonujemy przy drugiej soczewce i zakręcamy pojemnik.

Nie wolno również nigdy zapominać o samym pojemniczku. Musi on być regularnie czyszczony podobnie jak same soczewki. Żeby dbać o jego czystość, tuż po założeniu soczewek, wylewamy płyn z pojemnika. Codziennie należy również czyścić pojemnik płynem pielęgnacyjnym i pozostawić do wyschnięcia. Sam pojemnik warto również przynajmniej raz na miesiąc wymienić na nowy. Na stronie acuvue.pl można przeczytać więcej informacji na ten temat oraz zamówić wielofunkcyjny płyn do soczewek.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%