Zamknij
REKLAMA

Artykuły dla gryzoni, które podniosą jakość życia zwierzaka

12:29, 30.06.2022 | .
fot. partnera

Jeśli zdecydujemy się na posiadanie w domu gryzonia, to nie wystarczy tylko kupić klatkę i najtańszą karmę. Trzeba swojemu nowemu zwierzakowi zapewnić jak najlepszą jakość życia, by nie odbiło się to w przyszłości na jego zdrowiu. Ważne jest, by wybierać sprawdzone produkty oraz mieć na uwadze osobiste preferencje swojego gryzonia.

Świat przysmaków

To co uwielbiają gryzonie to różnego rodzaju przysmaki. Wiele z nich bogatych jest w dużą ilość witamin oraz sole mineralne. Tak jak na przykład chipsy lub dropsy dla gryzoni w różnych smakach. Dadzą one gryzoniowi więcej różnorodności w diecie i pozwolą na przyswojenie wielu ważnych witamin, takich jak witaminy A, C, B1 czy B2. W diecie gryzonia ważne są też zioła, które mają bardzo bogate zastosowania. I tak suszone ziele jasnoty białej pomoże usunąć toksyny z organizmu zwierzaka, a dodatkowo ma działanie wykrztuśne, hamuje krwawienie wewnętrzne oraz działa przeciwbiegunkowo. Kilka zalet w jednym, co pokazuje, że warto zaopatrzyć się w tego rodzaju produkty i włączyć je do regularnej diety zwierzaka, gdyż zwykła karma nie pozwoli na choćby najmniejszy efekt, jaki dają wymienione produkty. Istnieją także specjalne przysmaki dla gryzoni walczących z różnych chorobami. Niektóre produkty są na przykład przeznaczone dla zwierzaków, które zmagają się z cukrzycą, by normalizować poziom insuliny. 

Sklep zoologiczny z akcesoriami dla gryzoni: https://footrzak.sklep.pl/

Dobra karma to podstawa

Przysmaki to jak wiadomo tylko dodatek do diety gryzonia. Ważne jest zaopatrzenie go w dobrej jakości karmę, która składa się z wielu bogatych w witaminy składników. Warto wybrać karmę, która zawiera niezbędne składniki odżywcze, minerały i witaminy, aby organizm zwierzaka miał wszystko co mu potrzeba, a sam gryzoń cieszył się energią i dobrym zdrowiem. Dobra mieszanka powinna składać się z warzyw, owoców oraz ziół, które pomagają w dobrym trawieniu, utrzymaniu dobrego stanu uzębienia oraz ładnej sierści. Sam zwierzak będzie także zadowolony, gdyż z wysoką jakością karmy idzie także dobry smak i łatwa wchłanialność. Zróżnicowana mieszanka nie pozwoli gryzoniowi na nudę, a brak cukru w niektórych produktach pozwoli na dobrą przyswajalność wrażliwym zwierzakom. Wszystko po to, by gryzonie mogły w jak najlepszy sposób przyswoić i strawić podaną karmę. Warto także zwrócić uwagę, by zawierała ona jedynie naturalne składniki, bez dodatków sztucznych barwników, aromatów oraz konserwantów. Ważne jest by skład karmy dostosowany był do potrzeb żywieniowych zwierzaka, a wtedy będzie on miał realny wpływ na poprawę jego zdrowia i samopoczucia.

Jak widać warto zaopatrzyć się w produkty z wyższej półki, by posiadane kawie domowe, szynszyle, myszy, chomiki i inne gryzonie, miały bogatą w różnego rodzaju witaminy i minerały dietę. Zapewni im to świetne zdrowe, dobre samopoczucie oraz wielkie nakłady energii, by mogły cieszyć się pełnią życia. Poprawa trawienia i metabolizmu przyczyni się do lepszego stanu zdrowia oraz doda więcej energii gryzoniowi, który czerpał ją będzie z karmy oraz przysmaków, które zawierają bardzo ważne w diecie zwierzaka owoce, warzywa oraz zioła.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%