Zamknij
REKLAMA

Od czego zależy kobieca satysfakcja ze współżycia?

11:01, 15.07.2022 | .
fot. partnera

Kobiecy orgazm dla wielu osób jest tajemnicą. Choć poziom świadomości seksualnej z roku na rok wzrasta dzięki popkulturze, literaturze i powszechnie dostępnej wiedzy w sieci, nadal znaczny odsetek kobiet nie szczytuje podczas stosunku lub robi to jedynie okazjonalnie. Badania wskazują, że orgazm podczas każdego stosunku przeżywa zaledwie 1/3 kobiet. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to, od czego zależy kobiecy orgazm i jak zwiększyć jego częstotliwość.

Kobieca rozkosz jest złożona

O tym, że osiągnięcie przez kobietę rozkoszy podczas stosunku jest zwykle bardziej czasochłonne i mniej przewidywalne niż w przypadku mężczyzn, powiedziano już wiele. Dlaczego tak się dzieje? Warto wiedzieć, że orgazm zależy zarówno od podniecenia, jak i od pożądania. Na potencjalne szczytowanie wpływ mają zarówno hormony, poziom akceptacji własnego ciała, obyczajowość religijna, bodźce erotyczne, jak i dieta, stres oraz zmęczenie. Jak widać, przyczyną braku orgazmu może być bariera psychiczna, budowa ciała lub czynniki środowiskowe. Trudności ze szczytowaniem mogą wystąpić także w wyniku wystąpienia rutyny w związku. Wówczas warto zgłosić się do specjalisty (https://poradnia-harmonia.pl/). Pary często mierzą się z rozczarowaniem i zwątpieniem w relację, gdy okres pierwszego zauroczenia mija. Należy wiedzieć, że taki moment czeka każdy dłuższy związek, a jego przyszłość zależy od pracy, którą wykonają obie osoby. Ogniste pożądanie można przywrócić i na nowo cieszyć się udanym współżyciem.

Czy szczytowania można się nauczyć?

Kluczem do satysfakcji ze współżycia jest edukacja seksualna. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość kobiet nie osiąga orgazmu pochwowego. Rozkosz daje im właściwa stymulacja łechtaczki. Pamiętaj, że chęć na bliskość rodzi się w głowie, zadbaj zatem o intymną atmosferę. Nie bój się sprawdzać, co powoduje u Ciebie podniecenie i rozmawiaj o tym z osobą, z którą współżyjesz. Dla wielu (nawet długoletnich) związków wyzwaniem jest otwarta rozmowa na temat preferencji seksualnych. Stanowi ona jednak klucz, który otwiera bramy do rozkoszy. W drodze na szczyt istotna jest także akceptacja własnego ciała – w tym procesie wsparciem okazują się psycholodzy i seksuolodzy z Poradni Harmonia (https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/). Możesz zdecydować się na wizytę stacjonarną lub poprosić o pomoc online.

Seks to wyjątkowy moment, podczas którego można zaznać wielowymiarowej bliskości z partnerem. Aby osiągnąć najwyższą rozkosz, należy poznać własne ciało, jego preferencje i porzucić bariery psychiczne, a to często wymaga pracy. Seksuolodzy z Poradni Harmonią pomogą Ci ponownie odczuć przyjemność ze współżycia z ukochaną osobą.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%