Zamknij
REKLAMA

Ekskluzywne tapety w domu w stylu modern classic. Jak dobrać tapety do mebli?

13:20, 15.07.2022 | .
fot. partnera

By pięknie urządzić wnętrze w odpowiadającym nam stylu, potrzebne są odpowiednie materiały do wykończenia wnętrza a także wysokiej jakości dodatki. W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych stylów panujących w naszych wnętrzach jest tzw. modern classic. Poniżej prezentujemy jak w takim wnętrzu odnajdują się ekskluzywne tapety oraz jak właściwie dobrać je do wnętrza właśnie w takim stylu. Zapraszamy do lektury.

Co to jest styl modern classic?

Styl modern classic to jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich ostatniego sezonu. Stanowi połączenie elegancji z nowoczesnością, odnajdzie się więc we wnętrzach osób, które cenią sobie funkcjonalność, wygodę i estetykę. Łączy w sobie zalety kilku epok, które jednocześnie zachwycają oko i dają nam poczucie ponadczasowej klasy.

Jak we wnętrzu modern classic dobrać tapetę?

Tapety wracają do łask a to za sprawą szerokiego wyboru wzorów i kolorów. We wnętrzu modern classic doskonale sprawdzą się tapety jasne, stosunkowo proste w swojej formie. Gdy mowa o wnętrzu designerskim widać tam jego charakter w bogatych dodatkach wykonanych ze szkła, kryształów, ale również – co ciekawe - w prostych jasnych meblach, które swoim stylem przypominają minimalizm. Jednak to właśnie takie elementy jak tapety dodają wnętrzom klimatu, tworząc piękną klamrę dla całego pomieszczenia.

Szukając tapety do wnętrza w tym stylu warto postawić na ekskluzywne tapety. Takie znajdziemy m.in. w My Honey Home, które oferuje tapety artystyczne o różnego rodzaju fakturach: prążkach, rombach czy prostych, bez wzorów na połaciach materiału. Oprócz tradycyjnych tapet papierowych w sklepie możemy wybrać tapety winylowe, akrylowe, na fizelinie lub tkaninowe. Zwłaszcza te ostatnie uważane są za bardzo ekskluzywne i trwałe.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że często tapetom zarzuca się nietrwałość i to, że można je łatwo uszkodzić a także, że ich zdjęcie jest kłopotliwe w przypadku potrzeby przeprowadzenia remontu. Właśnie naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi My Honey Home, które oferuje w swoim portfolio tapety na podkładzie fizelinowym, które nie tylko łatwo położyć, ale też w razie potrzeby łatwo zmienić na inne. 

Jak dobrać tapetę do wnętrza?

Wszystko zależy oczywiście od gustu, ale kierując się podstawowym założeniem, że w sypialni przede wszystkim wypoczywamy, warto udekorować to wnętrze ekskluzywną tapetą z delikatnym wzorem w pasy bądź w monokolorze, które sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. Dobrze odnajdą się tam delikatne kolory, które nie będą nas wybijać z relaksującej atmosfery.

Z kolei w salonie jako reprezentacyjnym miejscu, warto postawić na nieco bardziej odważne dekoracje takie jak motywy roślinne czy zwierzęce.

Zwróć szczególną uwagę na Thibaut tapety, które zachwycą Cię swoją formą!

Jak dopełnić wnętrze modern classic?

Charakteru całości wnętrza dodamy za pomocą odpowiednich dodatków takich jak eleganckie oświetlenie, stylowe ramki na zdjęcia czy piękne, otulające zapachy. Warto zdecydować się na spójną kolorystykę z takimi dodatkami jak puchate poduchy czy dywan, które również znajdziemy w My Honey Home.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%