Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru salonu medycyny estetycznej?

18:38, 19.07.2022 | .
fot. partnera

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Szukając odpowiedniego salonu czy kliniki, warto postawić na miejsce, które oferuje wysokiej jakości usługi, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu dobro pacjenta. Zabiegi muszą wykonywać osoby z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, za pomocą wysokiej klasy sprzętu. W większych miastach takich jak Poznań, Łódź czy Gdańsk, oferta salonów i klinik jest naprawdę bogata. Na jakie dokładnie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając klinikę medycyny estetycznej w Bydgoszczy? Podpowiadamy.

Kto wykonuje zabiegi?

Najważniejszą kwestią dla pacjenta jest to, kto właściwie wykonuje poszczególne zabiegi medycyny estetycznej. Na chwilę obecną prawo nie reguluje, kto dokładnie ma prawo je przeprowadzić, choć w drodze wykładni przepisów można stwierdzić, iż są to lekarze. Zabiegi może także przeprowadzać doświadczony kosmetolog, lecz wyłącznie pod okiem medyka. Jest to o tyle istotne, że większość z nich ma charakter inwazyjny, przez co niepoprawnie wykonane mogą wywołać poważne konsekwencje dla zdrowia i wyglądu pacjenta. Zabiegów w żadnym przypadku nie powinna natomiast wykonywać kosmetyczka, która nie ma ukończonych odpowiednich studiów wyższych.

Sprzęt, na jakim pracują specjaliści

Renomowane kliniki medycyny estetycznej chętnie prezentują pacjentom sprzęt, na jakim pracują specjaliści. Wysokiej klasy urządzenia redukują ryzyko popełnienia błędu, jednocześnie sprawiając, że zabieg staje się bardziej efektywny. Ponadto, dysponując dobrej jakości sprzętem, zwykle można świadczyć większą liczbę usług, co z punktu widzenia pacjenta nie jest obojętne. Chcąc skorzystać z kilku zabiegów, dobrze jest zrobić to w jednym miejscu. Specjaliści wiedzą bowiem, które z nich można ze sobą łączyć, a które powinno się wykonywać w pewnym odstępie czasu.

Renoma kliniki

Bardzo ważne są także pozytywne opinie pacjentów, którzy już skorzystali z usług specjalistów w danej klinice. Zadowoleni pacjenci są najlepszą wizytówką gabinetu, a co więcej, mogą nam o nim powiedzieć naprawdę wiele. Warto mieć na uwadze, że obecnie opinie można znaleźć przede wszystkim w sieci - dobrze jest je przeczytać jeszcze przed zapisaniem się na konkretny zabieg. Pacjenci zwracają uwagę nie tylko na profesjonalizm, ale również na zachowanie zasad higieny czy estetykę miejsca, w którym zamierzają nieco poprawić swój wygląd zewnętrzny.

Ceny usług

Niskie ceny zabiegów medycyny estetycznej powinny dawać do myślenia - w większości przypadków renomowane kliniki nie mogą pozwolić sobie na to, aby pracować "po kosztach". Zazwyczaj niskie ceny związane są z niską jakością sprzętu bądź nieodpowiednimi kwalifikacjami personelu, który wykonuje zabiegi. Z drugiej strony, cennik dobrego salonu wcale nie musi być wygórowany - z powodzeniem można znaleźć taki, który oferuje wysokiej klasy usługi w przystępnych cenach. Niektóre kliniki proponują swoim pacjentom różnego rodzaju rabaty i zniżki na kolejne, podobne bądź zupełnie inne zabiegi. Korzystając z nich, możemy sporo zaoszczędzić.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%