Zamknij

Kurs programowania od podstaw – jak wybrać najlepszy?

17.40, 29.08.2022 .
fot. partnera

Zawód programisty kusi nie tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem i stabilnym zatrudnieniem, ale i możliwością tworzenia w pełni funkcjonalnych aplikacji z pozornie niezrozumiałego ciągu znaków. Programowanie, choć zaliczane do grona technicznych zawodów, tak naprawdę jest pewną formą sztuki. Jeśli marzy Ci się stworzenie działającego kodu lub całej aplikacji mobilnej, którą pokochają użytkownicy, ucz się od najlepszych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając kurs programowania.

Długość trwania kursu

Programowania nie da się nauczyć w jeden dzień. To czasochłonny proces, który, aby był efektywny, musi być intensywny. Nie daj się złapać na reklamy szkół, które oferują naukę programowania od zera w zaledwie kilka tygodni. Opanowanie kilku języków i sprawne posługiwanie się niezbędnymi narzędziami jest niemożliwe w tak krótkim czasie, dlatego kursy programowania Codecool trwają aż 10 miesięcy, a zajęcia odbywają się w trybie dziennym lub weekendowym. To optymalny czas, podczas którego zrealizujesz liczne projekty – w programowaniu naprawdę praktyka czyni mistrza. Im więcej kodów napiszesz, tym lepiej. Na kursie programowania możesz liczyć na wsparcie mentorów, gotowych pomóc Ci podczas pisania kodu i szukania w nim błędów. 

Program nauczania

Wybierając kurs, przeanalizuj dokładnie programy szkół dostępnych na rynku. To bardzo istotne, aby metoda nauczania była sprawdzona, a program podzielony na moduły i dokładnie opisany. Jako kursant masz bowiem prawo wiedzieć, za co płacisz. Ponadto dokładnie określone cele stanowią niezwykle skuteczny czynnik motywacyjny. Zwróć uwagę na liczbę języków programowania, które opanujesz w trakcie kursu. Jeśli zastanawiasz się, jak zostać programistą, którego usługi będą rozchwytywane na rynku pracy, odpowiedzią są uniwersalne kompetencje. Możesz specjalizować się w jednym języku, ale warto opanować od 3 do nawet 6 języków programowania, aby móc świadczyć kompleksowe usługi i tym samym poprawić swoją pozycję na rynku pracy. 

Zatrudnienie po kursie

Choć popyt na programistów jest naprawdę spory, to musisz wyróżnić się, aby otrzymać zatrudnienie u pożądanego pracodawcy. W Codecool możesz zdecydować się na profesjonalny kurs Full-stack Developer, po którym otrzymasz angaż u jednego z ponad 300 firm partnerskich. Taka gwarancja zatrudnienia to benefit, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Wizja zatrudnienia od razu po zakończeniu kursu pozwala na spokojną naukę pozbawioną stresu związanego z szukaniem pracy. W Codecool zostaniesz odpowiednio przygotowany na rozmowy kwalifikacyjne i otrzymasz szansę współpracy ze światowej sławy pracodawcami takimi jak  Luxoft, LTI Motorola czy PKO BP.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%