Zamknij

Jak wykorzystać zdjęcia do dekoracji domu?

17.51, 29.08.2022 .
fot. partnera

Doskonałym pomysłem, aby w prosty i niedrogi sposób na nowo zaaranżować swoje wnętrza, jest wykorzystanie do tego celu papierowych fotografii, wydrukowanych w większych formatach.

W jaki sposób można udekorować swoje mieszkanie papierowymi zdjęciami?

Jeśli więc chcesz przywołać piękne chwile, rozkoszować się ich urokiem i równocześnie w ciekawy sposób udekorować swój dom niepowtarzalną kolorystyką, to wystarczy tylko wybrać ulubione zdjęcia i przesłać je do sprawdzonego fotolabu. W obecnych czasach bardzo popularna stała się nowoczesna usługa, jaką jest wywołanie zdjęć online, którą zamówisz np. tu: https://eurofoto.com.pl/

Dzięki takiemu wyborowi nie tylko oszczędzimy swój cenny czas, ale także i pieniądze, ponieważ internetowe wydruki często są o wiele tańsze, ale mimo to posiadają wysoką jakość.

W zależności od swoich preferencji można zdecydować się na wydruki czarno-białe lub kolorowe. W bardziej minimalistycznych wnętrzach najlepiej sprawdzą się oczywiście monochromatyczne obrazy. Natomiast, jeśli lubimy nastrojowe i ciepłe zdjęcia, możemy też zdecydować się na klimatyczne sepie. Oczywiście również kolorowe wydruki mogą w bardzo interesujący sposób ożywić nasze otoczenie.

Papierowe, tradycyjne fotografie niektórzy przechowują w albumach, z kolei inni wolą umieszczać ulubione obrazy fotograficzne na ścianach. Ta metoda pozwala nie tylko odświeżyć nasze wspomnienia, ale także może sprawić, że wnętrze będzie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Krótka historia dekorowanie wnętrz zdjęciami

Fotografie zaczęły zdobić nasze domy już od czasu, gdy tylko udało się je odtworzyć na specjalnym papierze, a później na innych powierzchniach tzn. na tkaninach, ceramice, czy też metalu. Wejście w erę fotografii sięga roku 1822, co ma bezpośredni związek z pierwszymi, udanymi eksperymentami w tej dziedzinie, powołanymi do życia przez Francuza Nieltsa. A pierwsze próby udekorowania ścian za pomocą zdjęć zostały wykonane na terenie Europy. Tak więc dzięki wkroczeniu w erę fotografii, pojawiła się fantastyczna szansa na stworzenie w pomieszczeniu szczególnie ciepłej, przytulnej atmosfery, przesiąkniętej indywidualnością mieszkających tam ludzi. Ta szczególna fascynacja pozostała z nami, aż do dzisiejszych czasów i niezmiennie uwielbiamy otaczać się pięknymi i emocjonalnymi obrazami, zarejestrowanymi na papierowych zdjęciach.

Kilka prostych zasad aranżacji wnętrz zdjęciami

Aby skutecznie przyozdobić swoje mieszkanie klasycznymi zdjęciami, warto zapoznać się z kilkoma zasadami aranżacji, którymi kierują się projektanci wnętrz.

W tym celu powinniśmy skupić się zarówno na swoim guście, wyobraźni, oraz na zasadach publikowania zdjęć o dowolnym rozmiarze jak i kształcie, łącząc je w osobne fragmenty i kompozycje. Małe i duże, prostokątne i kwadratowe zdjęcia można zawiesić na ścianie, postawić na podłodze lub postawić na półce. Nikt nie może dokładnie stwierdzić, w jaki sposób należy to zrobić, ponieważ wszystko zależy od naszej własnej inwencji. 

Jeśli właściciel ma ochotę, to może nawet powiesić ciekawe obrazy jeden obok drugiego, które będą tworzyły wrażenie tapety i wypełnią całą ścianę.

Niezwykle efektownie i oryginalnie zarazem prezentują się gustownie oprawione fotografie, które zostały w przemyślany sposób zawieszone na czystej, niezagospodarowanej ścianie.

Bardzo popularne są obecnie także girlandy stworzone z papierowych zdjęć, zawieszonych na jutowym lub bawełnianym sznurku, do którego fotografie  przyczepione są spinaczami do bielizny. Taką dekorację można także efektownie podświetlić światłami LED, co pomoże stworzyć bardziej artystyczną ekspozycję.

Projektanci radzą, aby podczas łączenia wybranych zdjęć w konkretną kompozycję, skupić się na jednym rozmiarze. Co więcej, można umieszczać swoje obrazy według uznania tzn. losowo, symetrycznie, czy też równolegle do siebie. Dobre wrażenie robi zarówno jedno duże zdjęcie, jak i kilka takich samych rozmiarów, które są starannie ułożone. A dekorowanie wnętrza ramkami poziomymi i pionowymi, a także kolażami zdjęć, pozwoli uzyskać pewną harmonię, ale tylko wtedy, gdy te zdjęcia pozostaną w jednej kolorystyce.

Polecamy!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%