Zamknij

Dziesięć najlepszych wskazówek dla sprzedających dom w 2022 roku

12.06, 08.09.2022 .
fot. partnera

Sprzedaż domu, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy dom który kupiłeś, nie jest łatwym zadaniem. Po tym wszystkich latach nie jest to tylko dom z cegieł i zaprawy jest to miejsce, gdzie wiele pozostawiasz  wiele wspomnień dobrych i złych a sam budynek i jego otoczenie nabiera wartość sentymentalną. Jeśli więc zdecydujesz się sprzedać swój pierwszy wymarzony i ukochany dom, musisz być odpowiednio przygotowany.

Poniżej  kilka kluczowych błędów, których nie należy popełniać podczas sprzedaży domu.

  • Trzymaj swoje emocje na wodzy:

Tak, to twój dom, który zdecydowałeś się sprzedać! Jeden, że masz umieścić swoją krew, pot i trud w. Ale jeśli chodzi o sprzedaż, nie bierz pod uwagę schematu kolorów w salonie lub płytek kuchennych, z których każdy wybrałeś osobiście. Te rzeczy mają dla Ciebie znaczenie, ale kupujący nie patrzy na zakup domu z Twoimi wspomnieniami i w taki sposób ja ty. On chce stworzyć w nim  swoje własną historię a wnętrza jak i otoczenie dopasować do własnego gustu , więc doceń to i uszanuj  postaraj się być tak oderwany od rzeczywistości, jak to tylko możliwe.

  • Zdobądź odpowiedniego pośrednika:

Jeśli nie masz czasu , aby wykonać wszystkie prace samodzielnie to najlepiej zostawić i zlecić te prace profesjonaliście. Ale nie zatrudniaj pierwszego lepszego przez siebie znalezionego . Rozeznaj się w tej sprawie w Internecie , podpytaj znajomych może doradzą i pomogą w poszukiwaniach odpowiedniej osoby. Porozmawiaj z czterema , pięcioma pośrednikami i zaufaj swojemu instynktowi, zanim dokonasz ostatecznego wyboru. Twój pośrednik powinien być zsynchronizowany z Twoimi oczekiwaniami i dobrze Cie rozumieć , działać jako właściwy przewodnik i dać Ci prawidłowe informacje o właściwościach, które są porównywalne z Twoim.

  • Pobierz wycenę prawo:

Spędziłeś dużo czasu i wydałeś dużo pieniędzy i wysiłku w zakupie i urządzaniu  swojego pierwszego domu i oczywiście chcesz osiągnąć maksymalny  zysk podczas jego sprzedaży. Ale faktoring w swoich oczekiwań zysku i overpricing swój dom będzie tylko odpędzić potencjalnych nabywców. Twój dom może wydawać się najlepszy ale tylko dla Ciebie, cena musi być realistycznie dostosowane do cen na lokalnym  rynku i z innymi porównywalnymi domami w Twojej okolicy. Zbyt wysoką ceną odstraszysz potencjalnych kupców i interesu nie zrobisz.

Zobacz nieruchomości w Niemczech: Next-Immo Immobilien Deutschland

  • Czekając na iluzoryczną "lepszą ofertę":

Agencie sprzedaży często mówią, że 90% sprzedawców  puszcza złotą okazję, bo myślą, że ich  sprzedawany dom zasługują na lepszą cenę . Chociaż jest to ok, aby oczekiwać zysku, nie można oczekiwać, aby uzyskać dwukrotnie kwotę którą rzeczywiście  nieruchomość jest rzeczywiście warta! Nie pozwól, aby chciwość przyćmiła twoją logikę i polegaj na instynktach swojego opiekuna.

  • Marketing domu na sprzedaż:

Żyjemy w czasach  marketingu i nie można sobie pozwolić na pominięcie go dzisiaj. Promójąc sprzedaż domu korzystaj z Internetu szeroko rozumianego  aby uzyskać dostęp do różnych portali nieruchomości i innych stron internetowych, które pozwalają umieścić swoje reklamy za darmo na sprzedaż domu . Ale upewnij się, że umieścisz wystarczająco dużo zdjęć i istotnych szczegółów swojego domu, jak opublikować reklamę.

  • Zrób drobne naprawy:

Możesz myśleć, że jeśli potencjalny nabywca ma pieniądze, aby zainwestować w domu, może on również wyłuskać kilka dodatkowych dolarów żeby te naprawy zrobić sam . Ale tak niej jest drobne usterki zdecydowanie obniżają wartość budynku więc nie pozostawiaj tego kupującemu. To nie jest duży koszt a efekt murowany.

Nieruchomości we Francji sprawdź tu : NEXT- IMMO Petites annonces immobilières

  • Nie przytłocz nabywcy

 Szanse są takie, że wielu kupujących odwiedzi Twój dom, gdy wystawisz swój dom na sprzedaż. Chociaż musisz pokazać im wokół entuzjastycznie, pamiętaj, aby nie przesadzić. Daj im swoją prywatność i nie podążać za nimi wokół mówiąc o małych osobistych akcentów masz wykonane w swoim domu.

  • Usuń swoje pamiątki:

Kiedy zaczynasz sprowadzać   kupujących, usuń wszystkie osobiste bibeloty i pamiątki , które z taką miłością eksponujesz w swoim domu. Kupujący chce wyobrazić sobie siebie w domu tak jak ty, kiedy go kupiłeś.

Zobacz nieruchomości w Wielkiej Brytanii :  Property to rent  Next-Immo

  • Nie bądź nieuczciwy:

Tak samo jak nie powinieneś niepokoić kupującego, nie powinieneś trzymać go w niepewności co do istotnych problemów, z którymi mogłeś się spotkać w przeszłości. Na przykład, jeśli rury lub przewody wymagają wymiany, poinformuj o tym kupującego. Uczciwość zawsze jest w cenie

  • Wybór kupującego ostrożnie:

Podczas wybierania potencjalnego nabywcy domu musisz uruchomić proces oceny kredytowej. Upewnij się, że jest on uprawniony do kredytu mieszkaniowego lub jeszcze lepiej, ma wstępnie zatwierdzony kredyt lub swoje oszczędności na koncie . Można zmarnować dużo kluczowego czasu w negocjacjach z kimś, kto nie jest nawet uprawniony do złożenia oferty na swój dom.

Unikanie tych kardynalnych błędów zapewni, że kończy się dokonaniem gładkiej sprzedaży swojego domu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%