Zamknij

Jakie lampki wybrać na taras? Podpowiadamy!

15.32, 15.09.2022 .
fot. partnera

Lato i jesień to idealny moment na spędzanie czasu na tarasie. Aby jednak cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu, powinieneś zadbać o odpowiednie oświetlenie. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek dotyczących wyboru lampek na taras.

Taras idealnie oświetlony!

Wybierając lampki na taras, warto pomyśleć przede wszystkim o funkcjonalności. Przestrzeń powinna być nie tylko ładna oraz stylowa, ale również odpowiednio doświetlona. Możesz zdecydować się na lampki stojące, które nie tylko doskonale sprawdzą się w roli głównego źródła światła, ale także urozmaicą cały wystrój.

Do dyspozycji masz obecnie szeroki wybór tego typu produktów – możesz więc bez problemu dopasować je do stylu swojego tarasu.

Jeśli chcesz stworzyć bardziej eleganckie i formalne otoczenie, warto postawić na klasyczne lampy wiszące. Natomiast jeśli preferujesz bardziej swobodny i nieformalny styl, świetnie sprawdzą się lampki w fikuśnych kształtach. Girlanda to nowoczesne oświetlenie tarasu, które jest idealną propozycją dla osób ceniących sobie styl i minimalizm. Tego typu lampki są bardzo lekkie i łatwe w montażu.

Zdecyduj o metodzie zasilania

Ważnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze lampek na taras, jest metoda zasilania. Te na baterie są oczywiście wygodniejsze, ale dość szybko przestają świecić. Lampy na prąd są natomiast bardzo funkcjonalne. Niestety wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego, co nie zawsze jest możliwe i czasami wymaga użycia nieestetycznego przedłużacza. Jeszcze innym rozwiązaniem są lampy zasilane energią słoneczną. To bardzo popularny sposób, aby wieczory spędzone na tarasie były romantyczne.

Zastanów się nad barwą światła lampek na taras

Możesz wybierać spośród różnych opcji jeżeli chodzi o barwę światła. Lampki mogą być wyposażone w kolorowe żarówki, które świetnie sprawdzą się w czasie wizyt Twoich znajomych. Stworzysz dzięki nim imprezowy klimat. Białe oraz żółte światło będzie doskonałym rozwiązaniem w letnie oraz jesienne wieczory, kiedy spędzanie czasu na świeżym powietrzu to czysta przyjemność.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%