Zamknij

Zabiegi relaksacyjne – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

10.33, 21.09.2022 .
fot. partnera

Codzienny stres nie wpływa pozytywnie na nasz organizm, a natłok obowiązków sprawia, że często brakuje nam czasu na odprężenie. Warto jednak zadbać o chwile relaksu, aby polepszyć jakość życia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów, a jednym z nich jest… masaż relaksacyjny!

Jakie są rodzaje masażu?

Masaże cieszą się coraz większym uznaniem, a świadczy o tym nie tylko duża dostępność tego typu zabiegów wśród gabinetów kosmetycznych, fizjoterapeutów czy klinik urody i SPA, ale i mnogość rodzajów. Wśród najpopularniejszych są przede wszystkim masaże klasyczne, lecznicze, nieco bardziej „egzotyczne” (jak np. masaż tajski czy masaż gorącymi kamieniami), relaksacyjne czy nawet odchudzające. Dzięki bogatej ofercie salon kosmetyczny Kleopatra w Poznaniu pozwala wybrać odpowiedni masaż, dobrze dostosowany do potrzeb i dolegliwości.

Czym jest masaż relaksacyjny?

Warto pamiętać, że choć masaż relaksacyjny swe korzenie ma w masażu klasycznym, to nieco różni się od pozostałych jego form. Inna jest przede wszystkim technika wykonania. Ruchy, którymi operuje specjalista, są powolniejsze i bardziej delikatne, a siła nacisku mniejsza. Masażysta oprócz dotyku zapewnia także przyjemne doznania z użyciem elementów aromaterapii, czyli pozytywnego wpływu olejków eterycznych. Mogą być one składnikiem olejku do masażu rozprowadzanego na skórze pacjenta, dając przy tym miłe wrażenia węchowe. Co ważne, podczas wizyty możemy się albo całkowicie wyciszyć, albo wsłuchać w relaksującą muzykę. 

Jakie korzyści daje masaż relaksacyjny?

Główną zaletą tego typu masażu jest zmniejszenie bólu i napięcia mięśni, wywołanego często przewlekłym stresem. Skutecznie pomaga też redukować gorszy nastrój i może hamować odczucie niepokoju, co pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Masaż relaksacyjny poprawia też krążenie krwi i jędrność skóry. Dodatkowo wspomaga układ odpornościowy. Działanie zabiegu jest więc kompleksowe – pacjent odpręża ciało i umysł. Dlatego masaż relaksacyjny to bezkonkurencyjny sposób na relaks i lepsze samopoczucie psychofizyczne.

Jak przygotować się do masażu relaksacyjnego?

Choć nie ma potrzeby, by się specjalnie przygotowywać do wizyty, to warto mieć jednak na uwadze kilka wskazówek. Kluczowym jest, by ok. 1,5 godziny przez masażem nie spożywać obfitych i ciężkostrawnych dań, które mogłyby negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Warto wziąć też ciepłą kąpiel lub prysznic, aby oczyścić ciało i rozgrzać mięśnie – wówczas masaż będzie jeszcze bardziej skuteczny i przyjemny. W przypadku długich włosów warto wcześniej związać włosy, aby nie przeszkadzały podczas masażu. Dobrze jest również zadbać o wygodną bieliznę i niekrępujące ruchów ciała ubrania, by czuć się komfortowo także po zabiegu.

Masaż relaksacyjny – ile trwa?

Długość zabiegu uzależniona jest od kilku czynników, w tym m. in. od tego jakie części ciała będą poddawane masażowi. Zwykle jednak masaż relaksacyjny jest masażem całościowym, czyli obejmuje całe ciało i trwa średnio 60 minut.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%