Zamknij

Czym się kierować, wybierając łóżka dla dzieci?

21.11, 20.11.2022 . Aktualizacja: 21.11, 20.11.2022
fot. partnera

Właściwa aranżacja pokoju dziecięcego jest niezwykle ważna. To właśnie w tym pomieszczeniu Twój maluch będzie spędzał długie godziny na zabawie, nauce oraz odpoczynku. Warto zatem zadbać o jego komfort i zdecydować się na zakup funkcjonalnych mebli. Zastanawiasz się, jak wybierać łóżka dla dzieci? Nie wiesz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Poznaj zatem nasze podpowiedzi.

Jak wybierać łóżka dla dzieci? Te kwestie weź pod uwagę

Chcąc wybrać najlepsze łóżko dla swojej pociechy, weź pod uwagę kilka ważnych czynników.

Wiek i waga dziecka

To, ile lat ma Twój maluch, ma duży wpływ na to, jaki rodzaj posłania będzie dla niego najlepszy. Najmłodsze pociechy powinny spać w takim łóżku, które uniemożliwi mu wypadnięcie w nocy lub upadek w trakcie wstawania i schodzenia z niego. Kilkuletnie dzieci są już dużo bardziej skoordynowane ruchowo, dlatego mogą spać na „zwykłym” łóżku, bez dodatkowych zabezpieczeń. Nie bez znaczenia jest także waga dziecka. Im jest starsze i cięższe, tym solidniejsza powinna być konstrukcja mebla.

Wzrost dziecka

Parametr ten w dużej mierze zależy również od wieku. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie – na jak długo ma starczyć obecne łóżko Twojego dziecka? Jeżeli chcesz dokonać zakupu na lata, wybierz mebel o największej możliwej długości. Możesz mieć wówczas pewność, że posłuży Twojemu dziecku nawet w wieku nastoletnim. Dobrym wyborem będzie wówczas łóżko o długości 200 cm, które w ciągu dnia może pełnić funkcję wygodnej kanapy. Szukasz łóżka jedynie na kilka lat? Z powodzeniem możesz zdecydować się na zakup mniejszego modelu o długości np. 140 lub 160 cm.

Materiał wykonania

Jedno jest pewne – łóżka dla dzieci powinny być wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że mebel nie uszkodzi się w trakcie użytkowania nawet przez najbardziej aktywnego malucha. Naszą propozycją są łóżka wykonane z metalu, czyli niezwykle odpornego i wytrzymałego materiału. Poza tymi właściwościami mebel wygląda naprawdę interesująco i będzie doskonałym uzupełnieniem każdego dziecięcego i młodzieżowego pokoju.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%