Zamknij

Wielorodzinne osiedla w Gdańsku – co ciekawego? Przegląd 2022-2023

08.16, 30.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.16, 30.11.2022

Wielorodzinne kompleksy mieszkalne są jednym z najczęściej poszukiwanych przez nabywców typem nieruchomości. Jest to całkiem naturalne – zapewniają bowiem wysoki komfort życia i niewygórowane ceny. A nowoczesne podejście deweloperów do projektowania przestrzeni osiedlowej dostarcza wielu małych przyjemności, takich jak zielone oazy do wypoczynku, siłownie czy sklepy na osiedlu.

Deweloperzy Gdańska już mają wprawę w realizacji nowoczesnych osiedli wielorodzinnych – mają wiele do zaoferowania i dzisiaj krótko przedstawimy, co możesz znaleźć w aktualnej ofercie.

Wielofunkcyjne osiedle – co Ty na to?

Tak, nowe kompleksy mieszkalne to nie skupisko bloków, lecz przemyślana przestrzeń życiowa. Jakie funkcje pełni taka przestrzeń?

Rekreacja. Na terenie nowych gdańskich osiedli są obowiązkowo projektowane wspólne strefy wypoczynku i rekreacji. Może to być zagospodarowane patio, alejki spacerowe, nawet prywatny skwer czy park, w niektórych kompleksach znajdziesz też polany piknikowe i strefy grillowania (jak na osiedlu Linea na gdańskim Jasieniu). Deweloperzy nie zapominają też o najmłodszych mieszkańcach, projektując place zabaw i bawialnie dla dzieci.

Usługi. Większość nowoczesnych kompleksów posiada zaplecze handlowo-usługowe – lokale te z reguły znajdują się na parterze budynków mieszkalnych, rzadziej – w osobnych budynkach. Dzięki temu możesz zrobić zakupy w sklepie spożywczym, pójść do fryzjera czy na trening bez opuszczania osiedla.

Sport. Deweloperzy coraz częściej projektują obiekty i strefy sportowe w obrębie nowych inwestycji. Tego typu udogodnienia cieszą się dużą popularnością i niewątpliwie podnoszą standard inwestycji. Jak to wygląda w praktyce? To często są siłownie plenerowe lub sale wyposażone w różnorodne sprzęty do ćwiczeń, wielofunkcyjne boiska, górki wspinaczkowe.

Co nowego – ciekawe oferty

Na rynku pierwotnym Gdańska obecnie działa blisko 80 firm deweloperskich, czyli konkurencja jest dość wysoka, co motywuje deweloperów do podnoszenia standardu realizacji inwestycji.

Jakie inwestycje wyróżniają się w aktualnej ofercie mieszkań na sprzedaż? Oto kilka z nich.

  1. Osiedle Zielony Widok renomowanego dewelopera Robyg na pierwszy rzut oka jest tradycyjnym kompleksem wielorodzinnym na gdańskim Jasieniu. Jednak szereg detali wyróżnia go spośród innych. Osiedle jest bardzo zielone, a aranżacje roślinne są zaprojektowane z dużą starannością. Do dyspozycji mieszkańców są też siłownia pod chmurką i udogodnienia dla rowerzystów. Wisienka na torcie to system inteligentnego domu w mieszkaniach – rozwiązanie pozwalające nie tylko podnieść komfort życia, ale też sporo zaoszczędzić na mediach.
  2. Garnizon Lofty&Apartamenty – nieprzeciętna realizacja trójmiejskiego dewelopera Hossa, przykuwa wzrok nietuzinkową architekturą i posiada wewnętrzną infrastrukturę  usługową, handlową, oświatową i kulturowo-rozrywkową. Osiedle zdobią też elementy artystyczne, a mieszkanie tu kupimy również w stanie wykończonym.
(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%