Zamknij

Cyklinowanie parkietu, jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę?

10.42, 24.01.2023 . Aktualizacja: 10.43, 24.01.2023
fot. partnera

Coraz więcej osób zaczyna odnawiać dotychczas użytkowaną podłogę. Jedna z najpopularniejszych usług, które wpływają na wygląd i stan parkietu z drewna jest cyklinowanie. To proces polegający na zdarciu warstwy wierzchniej (zniszczonej) i wyszlifowaniu całej podłogi, aby uzyskać odpowiedni rezultat pod względem gładkości. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego wykonawcę do cyklinowania parkietu? Na czym się skupić?

Po co robi się cyklinowanie parkietu? Usługa wpływa na stan podłogi i pozwala uzyskać nowy wygląd, bez konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Dlaczego warto wykonać cyklinowanie parkietu?

Przede wszystkim w stosunkowo niewielkich pieniądzach możesz mieć bardzo estetyczny, wyglądający praktycznie jak nowy parkiet. Koszt montażu nowej podłogi i materiałów jest o wiele droższy niż znalezienie profesjonalisty i zlecenie usługi cyklinowania parkietu.

Poza tym usługa tego typu jest szybsza w realizacji, nie wymaga uciążliwego remontu i zaawansowanych prac, umożliwia skorzystanie z bieżących materiałów, a także doprowadza podłogę do stanu w pełni użytkowego. Wykonanie cyklinowania sprawi, że znów będziesz mógł cieszyć się parkietem na najwyższym poziomie wizualnym.

Na czym powinien skupić się wykonawca usługi cyklinowania parkietu?

Aby jednak cyklinowanie parkietu spełniło swoją rolę, konieczne jest znalezienie odpowiedniego fachowca. Na czym powinien skupić się ekspert od przeprowadzenia takiej usługi? Koniecznie musi on ocenić wstępny stan podłogi i sprawdzić czy na pewno ta nadaje się do prac renowacyjnych. Następnie powinien oszacować czas prowadzenia działań, środki jakie musi użyć i zakres ścierania powłoki.

Po usunięciu starej powłoki wykonawca musi zabrać się do pracy nad szlifowaniem parkietu, a następnie np. nałożeniem środków pielęgnujących. Wszystko to wpływa na ostateczną kondycję podłogi i musi być przeprowadzone sumiennie – krok po kroku.

Jak znaleźć odpowiedniego fachowca do cyklinowania parkietu?

Zdecydowałeś, że zlecisz usługę cyklinowania parkietu? To świetny wybór. Teraz czas na wybór fachowca, który zrealizuje ją dla Ciebie. Nie kieruj się ceną za metr kwadratowy. Doświadczony parkieciarz i cykliniarz nie powie Ci odgórnie jaki będzie koszt wykonania renowacji za określoną powierzchnię. Musi najpierw ocenić stan podłogi i zakres wdrożonych koniecznie prac.

Zweryfikuj też doświadczenie usługodawcy. Koniecznie spójrz na opinie w wyszukiwarkach internetowych i referencje, którymi chwali się dana firma. Możesz też sprawdzić dotychczasowe realizacje na stronie internetowej – zdjęcia wykonanych parkietów i usługi cyklinowania parkietu będą dla Ciebie wskazówką czy warto rozpocząć współpracę z danym podmiotem.

Zobacz pełną ofertę cyklinowania parkietu w Wowstep

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%