Zamknij

Postępowanie po operacji zaćmy

artykuł sponsorowany + 07:55, 23.01.2018
Skomentuj Postępowanie po operacji zaćmy Postępowanie po operacji zaćmy

Nieleczona zaćma może doprowadzić do trwałej utraty wzroku, a nawet zaniku gałki ocznej. Jedynym skutecznym sposobem jej całkowitego wyleczenia jest zabieg operacyjny, podczas którego wszczepia się nową soczewkę. Zabieg taki nie jest metodą inwazyjną i przeważnie przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym w czasie kilkudziesięciu minut. Nazywa się go fakoemulsyfikacją. Chorą soczewkę rozbija się za pomocą ultradźwięków i odsysa z oka, a na jej miejsce wstawia się tę nową.

Fakoemulsyfikacja polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków. W oku wykonuje się trzymilimetrowe nacięcie, wprowadza się przez nie głowicę aparatu i rozbija się falą ultradźwięków chorą soczewkę, na której miejsce wstawia się sztuczną soczewkę. Jest to najczęściej wykorzystywana metoda. Innymi, jakie wykorzystuje się do leczenia soczewki, są technika bezszwowa operacji z wytworzeniem tunelu twardówkowego, ECCE wymagająca wykonania nacięcia (około 10–14 milimetrów) do mechanicznego wydobycia jądra soczewki. Sprawdź, na czym polegają różne rodzaje operacji zaćmy: http://www.kardiotel.pl

Najczęściej pacjenci po operacji zaćmy mogą opuścić oddział, gdzie odbyła się operacja, już tego samego dnia. Ważne jest, by powrót do domu ten odbywał się w obecności osoby towarzyszącej, ponieważ pacjent może być osłabiony i oszołomiony po zabiegu. Mała rana pooperacyjna goi się około dwóch miesięcy od momentu zabiegu. W tym czasie pacjent powinien kontrolować stan oka i konsultować go u lekarza okulisty. Zostają mu przepisane krople do oczu do codziennego stosowania. Ważnym jest, by unikać schylania głowy w dół. Nawet do pół roku po zabiegu powinno się ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny – jazdę na rowerze, bieganie, a także silne napięcia brzucha – nie tylko podczas ćwiczeń, ale i kichania, kaszlu czy defekacji. Należy również ograniczyć aktywność seksualną i korzystanie z gorących kąpieli i sauny. Do kilku dni po zabiegu operowane oko może być nadwrażliwe, swędzące i obolałe. Może pojawić się również wysięk, który należy usuwać wacikiem kosmetycznym. Oko powinno odzyskuje pełną sprawność po około miesiącu. Jest to czas, kiedy oko regeneruje się i przyzwyczaja do nowej soczewki. Po upływie dwóch miesięcy wzrok poprawia się i chory nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Po sześciu miesiącach nie ma już żadnych ograniczeń odnośnie dozwolonych czynności.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

tomektomek

0 0

Sam jestem po tego typu usunięciu - pourazowe usunięcie zmętniałej soczewki. Szew na oku, kilka dni leżenia na płasko. W moim przypadku bezwysiłkowy tryb zycia twał pół roku. Pozdrawiam. Fajny artykuł wszystko elegancko wytłumaczone.

http://perfektvision.pl/

12:09, 02.02.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

owocowaowocowa

0 1

A ja mam już dosyć tych kolejek na NFZ. Wyobraźcie sobie, że na usunięcie zaćmy czeka się 3 lata! Trzeba zainteresować się innymi metodami leczenia. Chociażby wyjazdem Czech w ramach ustawy o leczeniu transgranicznym. Jest taka klinika o nazwie PROVISUS w czeskim Cieszynie, gdzie warto operować zaćmę w ramach NFZ. W cenie są m.in. leki osłonowe, opieka polskich lekarzy, możliwość wyboru soczewki. Kwalifikacje i kontrole odbywają się na miejscu w Cieszynie, a także w ośrodkach w Częstochowie i Łodzi. Poczytajcie o tym koniecznie!

10:26, 16.05.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agawaagawa

0 0

Ja tam się nie dziwię, że masowo jeździmy do Czech na zabiegi np. usuwania zaćmy. Bo i termin są szybkie (nawet 2 tygodnie od kwalifikacji), zabiegi są jednodniowe, a pacjent w ramach refundacji ma np. pakiet leków osłonowych, często opiekę polskiego zespołu medycznego, ubezpieczenie, dokumentację w j.polskim etc. Poczytajcie na stronie kliniki w Cieszynie czeskim ? PROVISUS, która wyleczyła setki tysięcy Polaków.

15:41, 18.06.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

irysirys

0 2

Nie dziwne, że wyjeżdżamy leczyć się w Czechach, bo kolejki w NFZ mamy chyba najdłuższe w Europie... Na operacje okulistyczne czeka się np. 3 - 4 lata. A moja babcia ma zaawansowaną zaćmę i wiadomo, że nie ma czasu tyle czekać! Dobrym wyborem są więc wyjazdy do Czech np. do kliniki PROVISUS, gdzie polscy pacjenci jeżdżą na jednodniowe zabiegi usuwania zaćmy,w ramach NFZ. W pakiecie cenowym mają np. leki osłonowe, ubezpieczenie, możliwość wyboru soczewki, polskiego opiekuna etc.

15:43, 18.06.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-krajna.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%