Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
19:11, 24.05.2022
– Maturzystom ułatwiamy wejście w dorosłość, absolwentom I stopnia pomagamy kształcić się na magistrów, a tym, którzy szukają rozwoju oferujemy studia podyplomowe – mówi Magdalena Senger z chojnickiej filii Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Ci, którzy aplikują do 31 maja, zyskają zniżkę 0 zł na wpisowe. Dowiedz się, jakimi innymi benefitami chwali się SANS!
18:49, 24.05.2022
Nawiązywanie relacji biznesowych i handlowych to codzienność osób, prowadzących własną działalność gospodarczą. Choć przed podpisaniem kluczowych dokumentów staramy się sprawdzać potencjalnego kontrahenta, nigdy nie mamy pewności, że zachowa się on wobec nas uczciwie. Jeśli klient spóźnia się z płatnościami, nie dotrzymuje warunków umowy czy odmawia współpracy, warto go sprawdzić dogłębnie. Pomoże w tym wykwalifikowany detektyw.
10:17, 19.05.2022
Zbita szybka, ekran i wyświetlacz – choć sformułowania często używane są zamiennie, to różnica staje się oczywista w momencie otrzymania rachunku za proces naprawczy. Jak rozpoznać, który element uległ uszkodzeniu i na jakie koszty się przygotować? Czy można pracować na telefonie ze zbitą szybką? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
11:16, 18.05.2022
Konopie indyjskie cieszą się dużą popularnością w Kanadzie, Holandii, niektórych stanach Ameryki Północnej, a także na Malcie lub w Boliwii. Zbliżający się sezon wakacyjny to idealny czas na dłuższe i krótsze wycieczki. Odpoczywając w tych rejonach, być może zechcesz poznać różne gatunki marihuany. Sprawdź, czym różnią się dostępne na rynku odmiany konopi indyjskich.
21:17, 15.05.2022
Pojęcie opieki wytchnieniowej pojawiło się nie tak dawno temu. Niemniej jednak obecnie ta forma wsparcia zyskuje sobie coraz większą popularność. Jest to nic innego jak forma wsparcia dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi. Głównym celem jest zapewnienie niesamodzielnej osobie opieki na pewien czas, tak by jej opiekun mógł odetchnąć i mieć dla siebie chwilę czasu. Jednak czym dokładnie jest opieka wytchnieniowa, a także kto ma prawo z niej skorzystać?
REKLAMA
10:16, 11.05.2022
Już w najbliższą sobotę 14 maja 2022 roku po raz kolejny będziemy obchodzić Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. Z tej okazji Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! zaprasza na rekreacyjny przejazd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 11:00 na Placu Wolności w Bydgoszczy.
12:43, 10.05.2022
11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu o wartości do 50 tys. euro. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę.
12:11, 10.05.2022
Trwa nabór wniosków do IV edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Spółka przekaże ponad 4,5 mln zł na realizację ważnych społecznie projektów. O granty mogą ubiegać się samorządy, ich jednostki budżetowe oraz organizacje pozarządowe działające w wybranych gminach. Wnioski można zgłaszać już od 9 maja, a do 20 maja będzie działała specjalna infolinia, której pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
09:36, 09.05.2022
PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.
12:21, 06.05.2022
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze.
REKLAMA
09:11, 06.05.2022
Jak umilić dziecku wakacje? Wysłanie go na ciekawy obóz to naprawdę dobry pomysł. Wybranie odpowiedniego wyjazdu może jednak okazać się nieco problematyczne, zwłaszcza za pierwszym razem. Chcesz dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę i o czym trzeba pamiętać? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad!
14:35, 05.05.2022
Pościel 3 D w rozmiarze 160x200 jest stosunkowo nową alternatywą jeśli chodzi o rynek poszewek oraz całych kompletów pościeli, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by to zmienić.
11:57, 04.05.2022
Mrówki są owadami, które żyją w gniazdach w społecznościach kastowych. W Polsce żyje ponad 100 gatunków tych pracowitych zwierząt. Niestety czasami ich aktywność wkracza na niebezpiecznie wysoki poziom, przez co niekorzystnie wpływają na estetykę ogrodowego krajobrazu. Taka sytuacja wymaga interwencji. Gdy zawiodą sposoby naturalne, konieczne jest sięgnięcie po środki chemiczne.
11:50, 04.05.2022
Moda jest jednym ze sposobów na wyrażanie swojego gustu i osobowości. Dziś oferta branży odzieżowej zadziwia swoją pomysłowością i różnorodnością, dzięki czemu nawet bluzy męskie z długim rękawem, które są uznawane za jeden ze standardowych elementów garderoby, mogą sprawić, że będziemy prezentować się wyjątkowo. Warto podkreślić, że dużym atutem jest szeroki wybór rozmiarów, także tych plus size, co zapewnia klientom ogromne pole do popisu.
23:15, 03.05.2022
Gdy jesteśmy w sytuacji losowej, gdzie przydarzy nam się nieszczęście lub wypadek, ucierpi nas bliski, ciężko działać zdroworozsądkowo, szczególnie gdy nie znamy przepisów w tej dziedzinie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nieszczęśliwe zdarzenie będzie miało miejsce za granicą, gdzie może nas spotkać wiele barier. Przede wszystkim językowa, a po drugie nieznajomość tamtejszych instytucji, prawa i zwyczajów.
REKLAMA
REKLAMA