Zamknij
REKLAMA

Konwersacja czy czytanie i pisanie? Co jest najważniejsze w nauce angielskiego w przypadku dzieci?

07:38, 28.02.2020 | materiał partnera
Konwersacja czy czytanie i pisanie? Co jest najważniejsze w nauce angielskiego w przypadku dzieci? - fot. partnera

Wielu rodziców zastanawia się, co jest najważniejsze w nauce języka angielskiego. Czy warto poświęcić najwięcej czasu na poszerzanie słownictwo dziecka, a może ważniejsza jest poprawna pisownia i znajomość gramatyki, czy lepiej postawić na prawidłową wymowę? Jednak pewnie nie zadziwimy Was, jeżeli powiemy, że wszystko to ma równorzędne znaczenie, a więc każdej z tych dziedzin trzeba poświęcić podobną ilość czasu, choć na samym początku...

Angielski dla dzieci - osłuchaj dziecko z językiem

Naukę angielskiego dla dzieci koniecznie trzeba rozpocząć od osłuchania go z tym językiem. A więc tutaj warto zainwestować w różne słuchowiska,  zabawki edukacyjne, można dodatkowo odtwarzać piosenki. Wraz z nauką wymowy pierwszych słów, warto już ćwiczyć z nim powtarzanie różnych wyrazów, choć na samym początku może się Wam wydawać, że nie ma to wielkiego sensu, jednak gdy dziecko zacznie już płynniej mówić po polsku, a jego zasób słownictwa się powiększy, zobaczycie, że i z angielskiego naprawdę sporo pamięta.  Wtedy też możecie ćwiczyć już pierwsze, choć bardzo proste, zdania. Pamiętajcie tutaj, że maluchy naprawdę szybko się uczą, dlatego warto wykorzystać ich potencjał.

Nauka czytania i pisania ma kluczowe znaczenie dla poznania języka 

Gdy dziecko pozna już wszystkie litery, można rozpocząć naukę czytania oraz pisania. Powinna ona przypadać na 6 lub 7 rok życia, wszystko jednak zależy od tego, kiedy Wasza pociecha nauczy się składania liter. A więc na początku najlepiej wytłumaczyć dziecku pierwsze zasady dotyczące poprawnego czytania, a następnie uczyć poprzez tablice edukacyjne czy też karty edukacyjne – wszak  zajęcia praktyczne ma największe znaczenie. Choć czasami zasady języka polskiego i angielskiego mogą mu się nieco mieszać, to jednak już po naprawdę krótkim czasie zauważycie pierwsze efekty.

W tym sęk, że każde dziecko jest inne

Nie ma jednej metody, która będzie odpowiadać każdemu maluchowi czy też starszakowi, dlatego tak ważna jest obserwacja i wybranie sposobu nauki, który będzie najbardziej mu odpowiadał i jednocześnie takiego, którego efekty będą najlepsze. Dodatkowo można skorzystać z zajęć angielskiego dla dzieci, które oferowane są przez wiele szkół językowych. Taka opcja jest szczególnie polecana dla rodziców, których poziom zaawansowania nie jest nader duży bądź gdy zwyczajnie nie mają czasu.

Pamiętajcie, aby nacisk kłaść zarówno na poprawną wymowę, jak i pisanie czy czytanie. Bardzo duże znaczenie ma jeszcze znajomość zasad gramatyki. Dlatego nigdy nie należy skupiać się tylko na jednym elemencie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone