Zamknij
REKLAMA

Grand Prix Polski na Żużlu w nowym terminie – sprawdź najważniejsze informacje

09:11, 28.04.2020 | materiał partnera
Grand Prix Polski na Żużlu w nowym terminie - sprawdź najważniejsze informacje - fot. partnera

W związku z epidemią koronawirusa sporo wydarzeń sportowych zostało przesuniętych na dalszy termin. Wśród nich znalazło się też Grand Prix Polski na Żużlu 2020. W jakim terminie odbędzie się impreza? Czy zakupione bilety zachowają ważność? W jaki sposób zwrócić wejściówki?

Kiedy odbędzie się Grand Prix Polski na Żużlu w Warszawie 2020?

Z powodu nieustającego rozprzestrzenianie się COVID-19 Polski Związek Motorowy w porozumieniu z FIM (Międzynarodową Federacją Motocyklową), BSI oraz PL.2012+, postanowił przełożyć Grand Prix Polski na Żużlu 2020. Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo zawodników i kibiców. 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland miało odbyć się 16 maja 2020. Nowy termin imprezy to sobota 8 sierpnia 2020.

GP Żużel Warszawa – bilety zachowują ważność

Bilety zakupione na pierwotny termin zawodów żużlowych zachowują ważność. Wejściówki nadal dostępne są do kupienia w odsprzedaży na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/grand_prix_polski_na_zuzlu_warszawa_2020. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nie pasuje nam nowy termin imprezy? Jeżeli nie możemy przyjechać do Warszawy, by oglądać żużel na Narodowym, bilety można sprzedać na wyżej podanej stronie.

Ponadto organizatorzy przewidzieli opcję zwrotu wejściówek. Chociaż bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, zgodnie z regulaminem, były sprzedawane z zastrzeżeniem prawa organizatora do zmiany terminu imprezy, w szczególności z powodu okoliczności pozostających poza jego kontrolą (a do takich z pewnością należy epidemia koronawirusa), można dokonywać zwrotów. Niebawem PZM poinformuje o procedurach z tym związanych. Jeżeli więc niedane jest nam odwiedzić imprezę GP Żużel Warszawa, bilety uda się odsprzedać albo oddać.

Żużel Narodowy – bilety jak dotąd zakupiło 55 tysięcy widzów

W lutym organizatorzy poinformowali, że sprzedali wszystkie bilety na Grand Prix Polski na Żużlu 2020. Zawodników miał dopingować komplet publiczności – aż 55 tysięcy widzów. Trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie prezentować się w obliczu epidemii.

Wydarzenie przeniesione na 8 sierpnia 2020 to już szósta edycja zawodów na PGE Narodowym. Do tej pory turnieje będące największym żużlowym widowiskiem na świecie obejrzało ponad 250 tysięcy widzów. Jak wspomniał Przemysław Szymkowiak, media manager PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, tempo sprzedaży wejściówek tylko raz, przed edycją w 2015 roku, było większe niż w 2020. Nadchodząca edycja z pewnością okaże się wyjątkowa, dlatego że Bartosz Zmarzlik, aktualny Indywidualny Mistrz Świata, ma bronić złotego medalu. Co ciekawe, najwięcej biletów na wydarzenie sprzedano w Wielkopolsce i na Mazowszu.

Grand Prix Polski na Żużlu 2020 odbędzie się w nowym terminie. Zakupione bilety zachowają ważność na 8 sierpnia. Jeżeli nie odpowiada nam zmiana terminu, wejściówki można zwrócić lub odsprzedać. Choć imprezę przesunięto na późniejszy czas, z pewnością nie ostudzi to entuzjazmu kibiców i zawodników. Widzowie z Polski będą trzymać kciuki za swoich rodaków, w szczególności za Bartosza Zmarzlika. Czy mistrz zachowa tytuł? O tym przekonamy się już niebawem na Narodowym.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop