Zamknij
REKLAMA

Czy warto zostać grafikiem komputerowym?

13:53, 11.05.2020 | materiały partnera

Wśród wielu, tzw. nowych zawodów, bardzo popularne są te w branży informacji i komunikacji. Tu mediana zarobków jest powyżej 8700 zł brutto. Któż nie chciałby zarabiać w granicach 6 tys. zł.

Na takie zarobki mogą liczyć najlepsi graficy komputerowi, choć średnia zarobków w tym zawodzie wynosi znacznie mniej niż wspomniane 8700 zł brutto.

Co należy do obowiązków grafika komputerowego?

Praca grafika komputerowego jest niezwykle ciekawa i prestiżowa. Zajmuje się przygotowywaniem kampanii marketingowych od strony wizualnej od A do Z. Może być odpowiedzialny za tworzenie znaków towarowych i logo na podstawie księgi znaku. Współtworzy identyfikację wizualną firm. Dzięki niemu strony internetowe czy sklepy internetowe mogą być atrakcyjne dla klientów. Grafik komputerowy tworzy afisze, plakaty, współtworzy katalogi. Zakres jego pracy i branże z którymi współpracuje są bardzo różnorodne. Może znaleźć zatrudnienie zarówno w firmie branży IT, agencji SEO, a także agencji reklamowej. Wielu grafików decyduje się również na pracę na własny rachunek, rezygnując z gwarantowanych zarobków na początku pracy.


Jak zostać grafikiem komputerowym?

Najlepszym sposobem, by podjąć pracę na stanowisku grafika komputerowego jest skończenie studiów informatycznych lub artystycznych w tej specjalności. Już na samym początku można liczyć na wynagrodzenie znacznie powyżej płacy minimalnej. Specjaliści grafiki komputerowej są niezwykle doceniani w branży. Warto również dodatkowo się dokształcać, szczególnie ważna jest znajomość programów graficznych i obróbki zdjęć. Jeśli grafik dodatkowo jest fotografem, to może liczyć na jeszcze ciekawsze projekty, a także wyższe zarobki. Możliwości jest naprawdę wiele. Często pracodawcy wymagają na tym stanowisku również umiejętności obsługi sprzętów biurowych, takich jak ploter tnący. Doceniana jest komunikatywność, a przede wszystkim kreatywność. Ta ostatnia jest najistotniejsza w pracy grafika komputerowego.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop