Zamknij
REKLAMA

Jakie informacje powinno zawierać CV?

10:54, 13.05.2020 | materiały partnera

Pierwszym krokiem, który wykonujemy w procesie rekrutacji, jest przesłanie naszego życiorysu. Składa się on ze stałych elementów, które dostarczają pracodawcy niezbędnych informacji na nasz temat. Co powinniśmy zamieścić w CV, by rekruter zdobył o nas najpotrzebniejszą wiedzę?

Chociaż nie istnieją przepisy regulujące poprawną formę tegoż dokumentu, to w systemie rekrutacyjnym przyjęły się elementy, bez których wiedza o naszej osobie będzie niepełna. Elementarną kwestią są nasze podstawowe dane osobowe, w skład których wchodzi: imię lub imiona, nazwisko oraz data urodzenia. Nie podajemy tutaj numeru PESEL, nie mamy również obowiązku załączenia naszego zdjęcia. Poza tym, należy umieścić dane kontaktowe oraz dane teleadresowe: numer telefonu, pod którym zastanie nas pracodawca, adres e-mail do kontaktu elektronicznego oraz adres zamieszkania do przesłania ewentualnej korespondencji.

Kolejną sekcją, która wymaga uzupełnienia, jest nasza ścieżka edukacyjna. Nie musimy wymieniać wszystkich szkół, które ukończyliśmy, a jedynie trzy ostatnie etapy wpływające na podniesienie naszego wykształcenia. Najczęściej jest to ukończone liceum, studia, na których zdobyliśmy wykształcenie licencjata oraz dyplom magistra. Nie zapominajmy o umieszczeniu daty, w której przechodziliśmy poszczególne etapy edukacji, możemy też dołączyć informację o ukończeniu szkoły z wyróżnieniem.

Ostatnią kwestią jest nasze poprzednie doświadczenie zawodowe. Zamieszczamy tutaj tytuł stanowiska, na którym byliśmy zatrudnieni, nazwę pracodawcy oraz opcjonalnie krótką charakterystykę obowiązków. Tak jak i w poprzedniej sekcji, tak tutaj podajemy okres, w którym byliśmy zatrudnieni. Pod tą rubryką warto zamieścić certyfikaty oraz uprawnienia, które można udokumentować, na przykład prawo jazdy czy kurs obsługi programów MS Office. Niektóre firmy proszą dodatkowo o zamieszczenie informacji, jakie zarobki będą dla nas satysfakcjonujące

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop