Zamknij
REKLAMA

Solarne okna dachowe – dlaczego warto? 

13:11, 15.05.2020 | materiały partnera

Manualna obsługa okien na poddaszu może sprawiać domownikom problem, zwłaszcza w przypadku wysoko umieszczonych modeli. Warto wówczas zainwestować w zdalnie sterowane okna dachowe, zasilane energią słoneczną. To wydajne rozwiązanie, które sprzyja oszczędnościom i z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Na czym to polega? Co można zyskać, montując okna z panelem solarnym? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania. 

Okna dachowe z baterią słoneczną – sposób na niższe rachunki 

Do największych zalet zasilanych energią solarną okien bez wątpienia należą niskie koszty ich obsługi w porównaniu do elektrycznych modeli, wymagających podłączenia do sieci. Montując okna dachowe z panelem solarnym zyskujesz możliwość zdalnego otwierania i zamykania, bez żadnych dodatkowych kosztów. Ich silnik napędzany jest bowiem energią słoneczną. Mechanizm jest niezwykle wydajny. Pełna bateria w przypadku produktów marki VELUX pozwala na otwieranie i zamykanie okien aż 300 razy. Solarne okna dachowe nie wymagają prowadzenia przewodów i można je zamontować także w wykończonych pomieszczeniach, co stanowi kolejną oszczędność na etapie modernizacji domu. Nie ma bowiem potrzeby przeprowadzania dodatkowych prac remontowych. 

Solarne okna dachowe a pogoda 

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak wygląda funkcjonowanie okien solarnych przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Minimalna ilość energii jest wykorzystywana do podgrzewania panelu solarnego, więc nawet w trakcie opadów śniegu bateria będzie funkcjonowała... Dodatkowo, okna dachowe tego producenta zostały wyposażone w czujnik deszczu, który powoduje ich zamknięcie w przypadku opadów. Dzięki takiemu rozwiązaniu rośnie poziom komfortu oraz poczucie bezpieczeństwa wszystkich domowników. Dla jeszcze większej wygody, okna warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria solarne: żaluzje, rolety wewnętrzne, zewnętrzne lub markizy, która zapewnią ochronę poddasza przed nagrzewaniem. Również nie wymagają doprowadzenia przewodów, dlatego możemy zamontować je w dowolnym momencie użytkowania okna.  

Solarne okna dachowe – pozostałe zalety 

Lista zalet zasilanych energią słoneczną okien jest długa. Ekologiczne, energooszczędne, funkcjonalne i estetyczne, stanowią dużą konkurencję dla modeli elektrycznych i obsługiwanych manualnie. Sterowanie oknami może odbywać się z każdego miejsca w domu, poprzezklawiaturę naścienną lub aplikację w telefonie. Okna solarne VELUX działają w nowoczesnej dwukierunkowej technologii radiowej io-homecontrol®. Są także kompatybilne z innymi produktami działającymi w tym systemie, dzięki czemu łatwo stają się elementem inteligentnego domu. Dodatkowo takie okna można wyposażyć w system VELUX ACTIVE, który zadba o lepszy klimat w pomieszczeniach. System może samodzielnie zarządzać oknami i roletami VELUX, bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 i na tej podstawie zamykają lub otwierają okna. Jeśli system wyczuje, że w pokoju robi się zbyt ciepło, automatycznie zasłoni elektrycznie sterowane rolety lub markizy, dzięki temu ochroni go przed przegrzaniem.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop